صفحه نخست

برگزاری همایش عفاف و حجاب در کردستان

اقدامات ایجابی اولویت فعالیت‌های ستاد احیای کردستان است

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: اقدامات ایجابی در راستای احیاء و ترویج امر به معروف و نهی از منکر اولویت این ستاد در استان است.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امکر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، سردار محمدحسین رجبی در همایش سالانه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در سالن آمفی‌تئاتر مخابرات در سنندج اظهار کرد: انجام اقدامات ایجابی و بومی‌سازی برنامه‌ها اولویت ستاد احیای امر به معروف در این استان است.

به گفته وی، انجام اقدامات ایجابی تاثیراتی به مراتب بیشتر از اقدامات سلبی داشته و بازخورد و نتیجه آن نیز در جامعه بیشتر نمایان است. دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان تصریح کرد: گاهی اوقات نیاز است در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اقدامات سلبی نیز انجام داد اما نخستین سند بالادستی ما در اجرا برنامه‌ها در این حوزه، ابلاغیات ستاد مرکز است.

به گفته رجبی، برنامه‌های ابلاغی با توجه به شرایط و ملاحظاتی که در استان وجود دارد، بومی‌سازی شده و اجرا می‌شود. وی متذکر شد: بومی‌سازی شهرستانی برنامه‌ها هم براساس شرایط شهرستان‌ها از دیگر اولویت‌های ستاد احیای استان است به گونه‌ای که سعی شده با توجه به همه قوت‌ها و آسیب‌های موجود در هر شهرستانی برنامه‌ها دنبال شود.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان عنوان داشت: در یک ساختار مرکزی و استانی سیاست‌گذاری‌ها اتخاد شده و با اولویت اقدامات ایجابی با تلاش ستادهای شهرستان انجام می‌شود.

رجبی افزود: اقدامات انجام شده در طول سال‌جاری و سال‌های گذشته قابل قبول بوده و در تراز با استان‌های دیگر کشور در سطح مطلوبی قرار دارد. وی اضافه کرد: اما با وجود چنین جایگاهی هنوز نیاز به تلاش بیشتر هستیم چرا که وجود آسیب‌های اجتماعی و ظواهر منکر در جامعه نیاز به کار بیشتر در این حوزه را می‌طلبد.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان خاطرنشان کرد: اما با توجه به توفیقات بدست آمده با تلاش همه فعالان این عرصه تا آن اندازه که کار شده نتیجه و بازخورد خوبی داشته‌ایم.

رجبی تأکید کرد: این توفیقات نشان می‌دهد که سیاست‌گذاری‌ها و حرکت‌های آغاز شده در استان قابل قبول است و باید ادامه داشته باشد.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان اینکه هدف ما تقویت و توسعه بیش از پیش در این حوزه است، بیان کرد: معتقدیم تقویت و تلاش برای رسیدن به جایگاه بالاتر در این حوزه ضروری بوده و تحقق آن نیازمند تلاش همه شماست.

وی، بهره‌گیری از تجربیات استان‌های موفق در این حوزه را از اولویت‌های ستاد احیای امر به معرف و نهی از منکر استان دانست و تصریح کرد: تلاش ستاد استان مورد قبول است اما به دلیل اینکه دشمن همواره برای ایجاد مشکل در جوامع اسلامی تلاش می‌کند، بنابراین می‌طلبد که ما نیز فعالیت بیشتری داشته باشیم.

کردستان ظرفیت تبدیل به الگوی کشوری امر به معروف را دارد

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: کردستان با توجه به فرهنگ و آداب و سنن آن ظرفیت تبدیل شدن به الگوی کشوری در بحث امر به معروف و نهی از منکر را دارد و همه ما باید برای تحقق این مهم تلاش کنیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در همایش سالانه ستادهای احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان‌های استان کردستان در سنندج اظهار کرد: اگر در جامعه‌ای امر به معروف مورد بی‌مهری قرار گیرد منکرات در آن جامعه افزایش می‌یابد.

به گفته وی، باید نسبت به منکراتی که از روی آگاهی و حتی ناآگاهی در جامعه دیده می‌‌شود، حساسیت به خرج داد تا زمینه ترویج و گسترش آنان فراهم نشود.

به گفته نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، بدون شک هر گناهی جدای از آثار فردی، بر جامعه نیز تاثیر می‌گذارد از این رو مقابله با منکرات و گناه‌ها در جامعه به ویژه جوامع اسلامی امری ضروری و وظیفه‌ای همگانی است.

حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه متاسفانه امروز برخی منکرات در جامعه به یک فرهنگ تبدیل شده است، بیان کرد: نحوه پوشش و آرایش برخی از بانوان در محیط اجتماعی نوعی منکر است که نباید اجازه داد به فرهنگ تبدیل شود.

به گفته نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، امر به معروف و نهی از منکر باید در تمام حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و مسائل خانوادگی ورود پیدا کند و به یک فرهنگ عامه در جامعه تبدیل شود.

حجت‌الاسلام شاهرودی تصریح کرد:‌ امر به معروف و نهی از منکر جزو دستورات دین اسلام است و در اجرا و احیای آن استثنایی وجود ندارد و همه بر حسب توان و جایگاه در این راستا وظیفه دارند.

وی با بیان اینکه بهره‌گیری از افراد موثر و مورد قبول جامعه در ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر خیلی مهم است، بیان کرد: کسانی که امر به معروف می‌کنند باید خود بیش از دیگران عامل به معروف باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان اضافه کرد:‌ در جوامعی که این فریضتین الهی احیا و جاری باشد جای برای ترویج گناه وجود ندارد و زندگی انسان عاری از فساد و تباهی می‌شود. شاهرودی با بیان اینکه در چنین جامعه‌ای جایی برای فساد اقتصادی و ربا وجود ندارد، بیان داشت: هر انسانی که با فرهنگ دینی و اسلامی اعتقاد داشته باشد حاضر به آوردن مال حرام در زندگی خود نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: حتی در بحث اکتساب پست‌های کاری و مدیریتی نیز امر به معروف و نهی از منکر را باید تسری بخشید چراکه بکارگیری افراد در پست‌هایی که صلاحیت ندارند نیز نوعی منکر است.

به گفته نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، وقتی انسانی که عدم توانایی در انجام مسئولیتی را ندارد بکارگیری می‌شود و در کنار اینکه حقی را از فرد توانمند گرفته نمی‌تواند آنچنان که باید به مردم خدمت کند و این منکر است.

حجت الاسلام شاهرودی با بیان اینکه احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه امروز با توجه به تلاش‌های گسترده دشمنان در ترویج ضد ارزش‌ها بیش از هر زمانی احساس می‌شود، بیان کرد: شرایط شرایطی بحرانی است چراکه شیطان تمام اذن خود را برای مقابله با این فرهنگ که از جانب آن احساس خطر می‌کند جمع کرده است.

وی تصریح کرد: اگر مروجان امر به معروف و نهی از منکر در جامعه‌ای وجود نداشته باشند دنیا را فساد و تباهی فرا خواهد گرفت. به گفته نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، تنها این فرهنگ ناب محمدی است که می‌تواند در مقابل فرهنگ شیطان ایستادگی و مانع از ترویج ضد ارزش‌ها در بین جوامع اسلامی شود.

وی با بیان اینکه دشمن با تمام نیرو و استفاده از همه تجهیزات خود برای تضعیف ارزش‌های دینی ما به میدان آمده است، بیان کرد: باید با تمام توان و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف برای مقابله با دشمن ورود پیدا کرده و اثربخش باشیم.

وی تصریح کرد:‌ استان کردستان با توجه به فرهنگ و آداب و سنن آن ظرفیت تبدیل شدن به یک الگو کشوری در بحث امر به معروف و نهی از منکر را دارد و همه ما به عنوان خادمین این عرصه باید برای تحقق این مهم تلاش کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی بیش از هر منطقه‌ای به روی کردستان زوم کرده‌اند، بیان داشت: دشمن برای این استان برنامه‌ریزی کرده است. شاهرودی در پایان افزود: با اجرای برنامه‌های محتوایی و بومی‌سازی کارهای فرهنگی می‌توان در برابر زهر دشمن پادزهر مقابله‌ای ایجاد کرد.

برگزیده ها