صفحه نخست

امروزه جای امر به معروف با نهی از منکر تغییر پیدا کرده است

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ رشید قربانی مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان در جلسه مبارزه با مفاسد اجتماعی استان اظهار داشت: در گام اول باید یک تصمیم کلان گرفته شود وسپس با ارجاع به ارگانها خواستار اجرا و پیگری مستمرباشیم تا از درست اجرا شدن آن مطمئن شویم.

قربانی اظهار داشت: امروزه جامعه بجای رسیده که جای حق و باطل جابجا شده و اگر کسی امر به معروف کنند مورد خطاب تند اکثر افراد قرار می گیرد و اگر کار باطل انجام دهد به نحوی به مذاق خیلی از افراد خوش می آید.

وی با بیان اینکه بیکاری را عامل همه معظلات جامعه می دانم زیراکه محصلین با ناامیدی کامل درس می خوانند وامروز فضای مجازی اینترنت پرسرعت و مجانی شبانه تاثیر زیادی بر محصلین و دانشجوهای استان گذشته است.

دیگر چیزی به نام کولبر دیگر نخواهیم داشت

محمودخانی معاون مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری کردستان گفت: از حدود یک سال و نیم قبل شناسنامه طرح توسعه پایدار استان با همکاری همه دستگاههای اجرایی استان در چهار محور علوم زیر بنایی، مسائل اجتماعی، اقتصادی و مسائل فرهنگی و آموزشی در سطح کشور تصویب و در این طرح به همه مشکلات استان اشاره شده است.

محمودخانی ضمن بیان اینکه: استانداری در سنوات گذشته برای همه دستگاهها در مورد مشکلات جامعه کلاس های آموزش پیشگری برقرار کرده است؛ گفت: عملکرد شورای مبارزه با مواد مخدر استان دارای انتقاداتی است ولی این به معنای آن نیست که هیچ عملکردی نداشته اند و باید در جهت بازآموزی در تمامی موارد جهت پوشش افراد تلاش کنند که این کار به مراتب دارای تاثیر بیشتری است.

وی در پایان با بیان اینکه در فاصله 20 کیلومتری مرزها مهاجرت معکوس داریم؛ اظهار داشت: دیگر چیزی به نام کولبر نخواهیم داشت؛ تلاش برای ساماندهی معابر موقت در کنار معابر رسمی هستیم.

تشکیل قرارگاه فرهنگی

امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان اظهار داشت: امروزه شورای فرهنگی عمومی متاسفانه به نحوی تعطیل است و بجای کاری فرهنگی ریل گذاری و آسیب شناسی بکند فقط به  مشغول گزارشی دهی  مشغول است.

کار فرهنگی زمان بر است جای آزمون و خطا باقی نمانده است؛ باید هماهنگ عمل کنیم و با تشکیل قرارگاه با محوریت فرهنگی به واکاوی مسائل بپردازیم ودر عین حال نهادهای زیر نظر رهبری را بیشتر تقویت کنیم.

نیاز به همکاری بیشتر قوه قضایه داریم

سرهنگ جعفر آژنگ جانشین فرماندهی انتظامی استان کردستان با بیان اینکه جهت ریشه کن کردن معتادین نیاز به همکاری بیشتر قوه قضایه داریم؛ گفت: در بحث مبارزه با مواد مخدر ما آماده هستیم در صورت همکار ی قوه قضائیه در مدت 24 ساعت همه معتادین استان را جمع بکنیم و سایر مفاسد اخلاقی و اجتماعی نیز نیاز به هماهنگی کلیه دستگاه ها دارد.

برگزیده ها