صفحه نخست

بخش اعظم مشکلات ناشی ازبرخی قوانین بالا دستی می باشد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ اکبر جوهری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان با بیان اینکه امروزه مسئولین در استان خوب حرف می زنند ولی عمل نمی کنند؛ گفت: همه این مسائل درهم تنیده است و عمده مشکل خودکشی، اعتیاد، طلاق و ... فقط بیکاری است، فرد بیکار افسرده و گوشیه گیر می شود که در نهایت یا خودکشی و یا به دنبال اعتیاد می رود.

جوهری گفت: امروزه قانونگذار ما سرگردان است و مدام در حال آزمون و خطا است؛  واقعیت یک سری ارزش ها داریم که امروزه مورد هجمه قرار گرفتند و مشکل ما این است اگر مقابله کنیم مقابله ما درست نیست.

وی تصریح کرد: شاید کردستان مانند سایر نقاط کشور درگیر برخی مشکلات حاد باشد ولی در بسیاری از موارد از آمار کشوری هم وضعیت بهتری دارد که این هنر مسئولین استان نیست بلکه به خود فرهنگ مردم کردستان بر می گردد.

دادستان عمومی و انقلاب کردستان با بیان اینکه شورای مبارزه با مواد مخدر اگر در هر کجای ایران جواب ندهد اما در کردستان در بحث مبارزه با مواد مخدر اگر انقلابی عمل کنیم جواب خواهد داد؛ گفت:کارهایی در مبارزه با مخدر صورت گرفته اما اراده ای نه فقط در سطح استان بلکه در سطح ملی که بخواهد به  قصد ریشه کنی ونابودی گام بردارد،چندان محسوس نیست تانشان دهد کار مبارزه با مواد مخدر جدّی پیگیری می شود، به معنای دیگر یعنی خوب حرف زدیم ولی خوب عمل نکردیم؛ و در این راستا ما حاضر هستیم در همکاری با نیروی انتظامی استان دستور دهیم که کلیه معتادین سطح استان را جمع کنند.

جوهری بیان کرد: در کردستان مشکلات اصلی سرمنشاء اقتصادی دارد و می توان گفت آب از بالا گل آلوده است برخی موقع اگر از من دولتی خطای سر زند به نام نظام و موجب سلب اعتماد مردم از نظام می شود؛ و دستگاه قضایی استان هر سیاستی که در مبارزه با مواد مخدر اتخاذ شود یک گام جلوتر برمی دارد.

برگزیده ها