صفحه نخست

لزوم ممانعت از ترویج مباحث ضعیف و برداشت‌های سطحی از دین

معاون مردم به دولت و مردم  ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: باید از ترویج مباحث ضعیف و برداشت‌های سطحی و عقل‌ستیز از دین در جامعه جلوگیری کنیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ حجت‌الاسلام و المسلمین مختار کرمی در نشست مشترک علما و روحانیون شیعه و سنی استان کردستان که در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزارشد، گفت: باید نگران کم‌مایگی و ترویج مباحث ضعیف و برداشت‌های سطحی و عقل‌ستیز از دین که هم در منابع شیعی و هم در تریبون‌های سنی شنیده می‌شود، باشیم و در راستای ممانعت از این مسائل تلاش و اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه این کارها تضاد فکری و چالش دین در مردم به ویژه بین جوانان را به وجود می‌آورد،  عنوان کرد: اعمال سختگیری و تکالیف و محرومیت‌های سخت برای زنان موجب کینه و ایجاد مساله در زنان می‌شود و به کاشته شدن بذر بی‌رغبتی و دین‌گریزی در ذهن مادران جامعه می‌انجامد و فرزندانی خالی از ایمان و گرایشات دینی در دامن آنان پرورش پیدا می‌کنند.

حجت‌الاسلام کرمی اضافه کرد: ما حق نداریم معارف بلند قرآنی، و سیره و سنت گرانقدر پیامبر گرامی اسلام را به ادبیات و قرآئت خودمان برای مردم تبلیغ کنیم  چرا که برخی از مبلغین براساس فهم و برداشت شخصی اسلام را تبلیغ و ترویج می‌کنند.

مردم به دولت و مردم  ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با اشاره به اینکه همه ما در برابر خدای متعال و پیامبر گرامی اسلام باید پاسخگو باشیم، بیان کرد: ما موظفیم اسلام را به همان شکلی که به ما رسیده بدون یک کلمه بیشتر و یا کمتر تبلیغ کنیم و اگر درست به رسالت خود عمل می‌کردیم امروز شاهد آسیب‌های گسترده در حوزه دین نبودیم

حجت الاسلام کرمی اظهارداشت:دشمنان اسلام یک سیاست همیشگی دارند که مربوط به زمان کنونی نیست و با نفوذ بین صفوف مسلمین، ایجاد شکاف و برپایی جنگ و خودکشی، برادرکشی به اسم کرد، لر و عرب و فارس به دنبال تجزیه‌طلبی و استقلال هستند.

وی عنوان کرد: مبلغان دینی وظیفه دارند براساس سیره و سنت پیامبر(ص) نقش خودشان را ایفا کنند چرا که باید این هشدار و اظهار نگرانی را که دشمن به دنبال سکولار کردن مردم است و مردم را از دین گریزان می‌کنند را به جامعه ابلاغ کنیم.

وی با بیان اینکه همه ما در برابر خدای متعال و پیامبر گرامی اسلام باید پاسخگو باشیم، اظهار داشت: ما موظفیم اسلام را به همان شکلی که به ما رسیده بدون یک کلمه بیشتر و یا کمتر تبلیغ کنیم و اگر درست به رسالت خود عمل می‌کردیم امروز شاهد آسیب‌های گسترده در حوزه دین نبودیم.

حجت الاسلام کرمی با بیان اینکه انواع و اقسام فرقه های انحرافی در مذهب شیعه و سنی به وجود آمده است، بیان کرد: بهائیت، شیطان پرستی، وهابیت، سلفی‌گری و داعش و غیره همگی برای نابودی تمدن اسلامی به وجود آمده‌اند که با حمایت و سیاستگذاری دشمنان ما کمر همت بسته‌اند.

برگزیده ها