صفحه نخست

ضرورت تبیین مظلومیت شهدای ترور برای قشر جوان

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: برای برگزاری یادواره شهدای ترور باید همه باهم نهایت تلاش را انجام دهیمتا بتوانیم نهایت مظلومیت شهدای ترور را برای مردم به ویژه قشر جوان تبیین کنیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، سوم آبان ماه در دومین نشست هماهنگی یادواره شهدای ترور کردستان که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان برگزار شد، اظهار کرد: از زمان به ثمر رسیدن انقلاب تا کنون دشمنان نظام و انقلاب با نقشه های شوم خود تعداد زیادی از دانشمندان و علمای کشور مظلومانه به شهادت رساندند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام چون توان مقابله، با نظام اسلامی را نداشتند به همین دلیل دست به ترور می‌زدند، افزود: شهدای ترور مظلوم‌ترین شهدای انقلاب اسلامی هستند، چراکه این افراد بدون دفاع از خود مظلومانه به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه در کردستان اعلام کرد: شهدا مظهر اقتدار و قدرت ما هستند و هم حضور آن ها و هم ایثار آن‌ها موجب شده که ما امروز در جهان به جایگاه و مدارج بالای علمی، فرهنگی و ... دست پیدا کنیم.

وی عنوان کرد: ما حمایت شهدا را از انقلاب داشتیم که توانستیم امروز به جایگاهی برسیم که نام ایران لرزه بر اندام دشمنان وارد می‌کند.

آیت‌الله حسینی شاهرودی بیان کرد: برای برگزاری یادواره شهدای ترور باید همه باهم نهایت تلاش را انجام دهیم تا بتوانیم نهایت مظلومیت شهدای ترور را برای مردم به ویژه قشر جوان تبیین کنیم.

وی افزود: همه دست اندرکاران یادواره‌های شهدا باید از ابزارهای فرهنگی و هنری از جمله زبان شعر و نقاشی برای ترویج فرهنگ شهادت و شهید در جامعه استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، عدم آگاهی و شناخت مردم نسبت به زندگی و چگونگی شهادت شهدای ترور را یکی از معضلات اصلی در این بخش دانست و افزود: برای نجات جوانان از هجمه‌های دشمنان باید زندگی‌نامه شهدا و ایثار و از خودگذشتگی آن‌ها بیشتر برای مردم تبیین شود تا دیگر به راحتی در دام نقشه‌های شوم دشمنان گرفتار نشوند.

وی عنوان کرد: امروزه بیشتر جوانان از فضاهای مجازی استفاده می‌کنند و دشمنان از این فرصت استفاده کرده و سعی در گمراه کردن جوانان دارند که آگاه‌سازی جوانان در این زمینه موجب می‌شود تا آنان با این مباحث دروغ دشمنان آشنا شده و دیگر فریب آنان را نخورند.

آیت الله حسینی‌شاهرودی ادامه داد: دشمنان نظام و انقلاب امروز ما را حامی تروریست معرفی می‌کنند و با این اقدام سعی در گمراه کردن جوانان دارند.

وی یادآور شد: در دورانی که نقش‌ها در جهان پیچیده شده و گرد و غبار عدم آگاهی روی اندیشه‌های شوم دشمنان را گرفته است و جوانی که همواره در رویارویی با فضای مجازی قرار دارد، به راحتی گمراه می شود که این امر وظیفه ما را سنگین‌تر از گذشته می‌کند.

برگزیده ها