صفحه نخست

نقش دانش آموزان در پیروزی و اقتدار نظام اسلامی ویژه است / دانش آموزان تربیت صحیح سبک زندگی اسلامی را کسب کنند

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در کردستان با اشاره به اینکه دانش آموزان نقش مهمی در پیروزی و اقتدار نظام اسلامی داشته اند؛ اظهار داشت: دانش آموزان و جوانان عزیز باید با درس خواندن و تربیت صحیح سبک زندگی اسلامی را کسب کنند، چرا که تلاش دشمنان غالب کردن فرهنگ غرب  است و باید در برابر آن ایستادگی کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در دیدار با جمعی از دانش آموزان بسیجی، گفت: در کربلا امام حسین (ع) از همه چیز خود گذشت تا مردم را از زیر سلطه ظالمان نجات دهد و امام خمینی (ره) نیز راه زندگی را به ما نشان داد تا در برابر ظلم و جور ایستادگی کنیم .

وی با اشاره به وقایع یوم الله سیزده آبان ، اعتراض حضرت امام خمینی ( ره ) به کاپیتولاسیون و اقدامات رژیم طاغوت و دفاع از حقوق مردم، عزت را دستاورد این روز عنوان کرد و اظهار داشت: مردم ایران در روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در مقابل ظلم و استبداد می ایستند .

آیت الله حسینی شاهرودی  با بیان اینکه  حضرت امام خمینی (ره) در دوران تبعید استقرار نظام حکومت اسلامی را پایه ریزی و زمینه تشکیل جمهور اسلامی را فراهم کرد، گفت: در ۱۳ آبان سال ۵۷ دانش آموزان انقلابی به رژیم طاغوت اعتراض کردند و در این روز جمعی از دانش آموزان به شهادت رسیدند و دانش آموزان در شکل گیری و پیروزی انقلاب نقش به سزایی دارند .

وی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان سال ۵۹ را یکی دیگر از وقایع این روز نام برد و گفت: با این اقدام انقلابی دانشجویان که توسط حضرت امام خمینی (ره) به انقلاب دوم نام گرفت مرکز توطئه آمریکا شناسایی و برچیده شد و ابعاد آن برای مردم آشکار و با روشنگری دانشجویان پیرو خط امام نقشه های آمریکا بر ملا شد .

نماینده ولی فقیه در استان کردستان طرح ریزی کودتا برای براندازی نظام اسلامی و تحمیل جنگ تحمیلی را از دیگر  برنامه های شوم دشمنان اعلام کرد و گفت: علیرغم توطئه چینی و دشمنی مستمر بدخواهان نظام اسلامی ، تا کنون همه برنامه ها و دشمنی آنان با شکست مواجه شده است .

وی به نقش دانش آموزان در جنگ تحمیلی نیز اشاره کرد و با بیان اینکه تقدیم ۳۶ هزار شهید دانش آموز گواه  حضور موثر دانش آموزان در عرصه دوران دفاع مقدس است،  گفت: دانش آموزان با شور و شوق شهادت و ایثار از کیان نظام اسلامی دفاع کرده و کارهایی بزرگی انجام دادند .

آیت الله حسینی شاهرودی شهید فهمیده را یکی از جلوه های ایثار و شجاعت معرفی کرد و گفت: شهید فهمیده با ایستادگی در مقابل دشمن و تقدیم جان در حقیقت خود را فدا کرد تا دیگران بمانند و دشمن وارد میهن نشود و این سبک زندگی اسلامی  و ایثار جان برای دفاع از کشور برای همیشه ماندگار و در تاریخ جاوادنه خواهد ماند .

وی با اشاره به تجهیز دشمن بعثی توسط استکبار جهانی و قدرتهای شرق و غرب گفت: مردم ایران در دوران دفاع مقدس با دست خالی و با توکل به خدا در برابر تمام استکبار ایستادگی کرد و این اراده های پولادین باعث پیروزی و عزت مردم شد .

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ایجاد جنگ های نیابتی در منطقه را توطئه دیگر استکبار جهانی  برای مقابله به جمهوری اسلامی عنوان کرد و با بیان اینکه سربازان اسرائیلی با عناوینی مانند داعش و النصره جنایات و ظلم زیادی در حق مردم عراق، سوریه و لبنان و ... کشورهای اسلامی روا داشتند، گفت: امروز به حمد لله این گروه های تکفیری در حال نابودی کامل هستند  و این نقشه دشمن نیز با شکت مواجه شده است .

وی ایجاد ناتوی عربی علیه نظام اسلامی و فروش جنگ افزار های مختلف به حاکمان منطقه را برای مقابله به جبهه مقاومت را دیگر توطئه دشمنان دانست و عنوان کرد: حضور آمریکا در هر کجا با کشتار مردم همراه بوده است و با اتکا بر قدرت نظام مقدس مهوری اسلامی مناقشات منطقه ای حل می شود و ایران عزیز با شعار استکبار ستیزی در برابر سردمداران نظام سلطه ایستاده است.

آیت الله حسینی در پایان با تاکید بر تقدم تربیت بر آموزش و ضرورت توجه به موضوعات تربیتی دانش آموزان گفت: شما دانش آموزان و جوانان عزیز باید با درس خواندن و تربیت صحیح سبک زندگی اسلامی را کسب کنید، چرا که تلاش دشمنان غالب کردن فرهنگ غرب  است و باید در برابر آن ایستادگی کرد. 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها