صفحه نخست

تجلیل از آمران به معروف و ناهیان از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان

چهار نفر از آمران به معروف و ناهیان از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان صبح روز (۱۶ آبان) با حضور قائم مقام معاونت دولت به مردم  ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در مجتمع فجر سنندج تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ کامل گلباغی، مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان در این جلسه اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از دستورات خالق کائنات و در قرآن کریم بر ان تاکید شده است.

وی با تاکید بر داشتن اخلاص در فعالیت ها و کارهای روزمره عنوان کرد: قرآن کریم می فرمایید که اگر در کنار همدیگر خوب باشید خداوند به شما خیر و برکت می دهد و اگر خدای ناکرده برای همنوع خود بدی بخواهید خیر و برکت از شما دور می شود.

 مسئول دبیرخانه کانون های مساجد کردستان، انس با قرآن کریم را موجب سعادتمندی انسان ها دانست و تاکید کرد: برای داشتن آرامش بایستی ایمان داشته باشید و از دستورات کلام وحی پیروی کنید.

 گلباغی در ادامه با بیان اینکه وظایف فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیار گسترده و جامعه بزرگی را شامل می شود، اذعان کرد: دعوت به امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی و متقابل است و اگر به صورت صحیح و همراه با تکریم به کار برده شود، تاثیرگذار تر خواهد بود.

 معاون اداره مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: تذکر لسانی از وظایف شوراهای امر به معروف و نهی از منکر است و تشویق کسانی که در این مقوله فعالیت عملی انجام داده اند، ضرورت دارد.

 محمود رستم پور، با بیان اینکه امر به معروف در جوامع اسلامی از اصول و ارکان آن جامعه به شمار می رود، عنوان کرد: تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر باعث می شود تعداد زیادی از ناهنجاری ها و کج رویی ها به این صورت اصلاح شود.

 وی همچنین گفت: شورای های امر به معروف و نهی از منکر باعث ایجاد جامعه سالم و ترویج رفتارهای سالم در جامعه می شود و لازم است همه ما به عنوان انسان و مسلمان امر معروف و نهی از منکر کنیم تا مروج رفتارهای سالم باشیم.

 معاون اداره مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با ستاد امر به معروف و نهی از منکر با عنوان معاونت فرهنگی ستاد در چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: این همکاری ها به صورت مستقیم و مستمر ادامه داشت اما متاسفانه در یک سال اخیر این معاونت از فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پس گرفته شده است و به سازمانی دیگر واگذار شده است.

 رستم پور خواستار همکاری بیشتر ستاد با این اداره کل شد و افزود: در یک سال گذشته 170 میلیون تومان از اعتبارات فرهنگی این اداره کل در اختیار ستاد قرار گرفت و امیدواریم این شرایط همکاری دوباره برای ما فراهم شود.

 وی با بیان اینکه شورای امر به معروف نقطه قوت دیگری برای همه است، اذعان کرد: مخاطبین ما قشری خاص، فرهیخته و الگوی جامعه هستند که این موضوع کار ما سخت تر می کند که لازم است ما به شیوه ها، رفتار مناسب، ترفندهای خاص و با بهترین شیوه امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهیم.

 گفتنی است در ادامه این جلسه از کامل گلباغی، حمیدرضا زری، مهوش طلوعی و هانا حبیبی با عنوان آمران به معروف و ناهیان از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان تجلیل شد.

برگزیده ها