صفحه نخست

شورای امر به معروف و نهی از منکر در کانون های مساجد و مراکز فرهنگی تشکیل شود

قائم مقام معاونت دولت به مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان بر تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در مساجد و مراکز فرهنگی استان تاکید کرد و گفت: بیش از ۷۰ هزار نفر در کردستان تحت گستره امر به معروف و نهی از منکر هستند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ رضا آیینی، معاون ادارت ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان روز (16 آبان) در آیین تجلیل از آمران به معروف و ناهیان از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی که در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، با تبریک انتصاب جلال قلعه شاخانی به عنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار داشت: برابر اصل هشتم قانون اساسی به صراحت به امر به معروف و نهی از منکر تاکید شده است.

 وی با بیان اینکه از تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در کانون های مساجد و آموزشگاه ها و مراکز فرهنگی و هنری استقبال می کنیم، خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از 70 هزار نفر در استان تحت گستره امر به معروف و نهی از منکر هستند که مراحل آموزش را طی و در راستای ترویج فریضتین فعالیت می کنند.

 وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر جزء وظایف دینی و شرعی همه ماست، ادامه داد: امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر امر به معروف و نهی از منکر و تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی تاکید داشته اند.  

قائم مقام معاونت دولت به مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با اشاره به تصویب قانون تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در سال 94 بیان کرد: در حال حاضر و در سطح ادارت استان بالغ بر چهار هزار و 300 نفر اعضای شورای فعال امر به معروف و نهی از منکر وجود دارند.

 آیینی، از تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در 90 اداره مرکز استان و 180 اداره در شهرستان های تابعه خبر داد و افزود: این شوراها با هدف مشخص و دریافت بازخورد تشکیل شده است.

 وی عنوان کرد: اگر این شوراها در راستای وظایف خود قدم بردارند قطعا تاثیرگذاری زیادی را خواهند داشت و ما شاهد کاهش و شناسایی گلوگاه های فساد در جنبه های مختلف در سطح ادارت و سازمان ها خواهیم بود.

 این مقام مسئول با بیان اینکه شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در طول سه سال فعالیت عملکرد قابل توجه و خوبی داشته اندف اذعان کرد: در همین راستا تعدادی از دستگاه های دولتی که عملکرد قابل قبولی در این زمینه داشته اند با عنوان دستگاه برتر معرفی شدند.

برگزیده ها