صفحه نخست

نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر آموزش و پرورش کردستان برگزار شد

سومین نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر آموزش و پرورش استان کردستان در سال جاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، این نشست ظهر روز گذشته با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان و سایر اعضای ستاد در سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.

رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش استان در این نشست با تسلیت اربعین سید و سالار شهیدان گفت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه افراد جامعه است.

وی با بیان اینکه مدارس دولتی و غیر دولتی بر اساس ضوابط و در چارچوب خاصی ارزش های اسلامی و شعائر دینی را رعایت می کنند؛ تصریح کرد: آموزشگاه های علمی آزاد و موسسات زبان های خارجی نیز باید شعائر اسلامی را رعایت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه در چند سال اخیر مجوز راه اندازی آموزشگاه های علمی آزاد و زبان های خارجی متعدد و بیش از حد نیاز بوده است؛ گفت : باید از گسترش و توسعه آموزشگاه ها علمی جلوگیری کرد . 

وی بر نظارت مستمر بر مراکز غیر دولتی و آموزشگاه علمی آزاد تاکید کرد و با بیان اینکه مدیران این مراکز باید  دانش آموزان را توجیه کنند که حدود را رعایت نمایند؛ گفت:باید رعایت شعائر اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر و رعایت حجاب و عفاف در این مراکز به صورت جدی پیگیری شود.

قربانی صدور تاییدیه گزینش برای جذب و به کارگیری مربیان در مدارس غیردولتی و آموزشگاه های علمی آزاد را لازم و ضروری دانست و اظهار داشت: نیروهای آموزشی و تربیتی باید هر ساله از طریق گزینش جذب شوند .

محمود الله مرادی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان نیز با تسلیت ایام اربعین، هدف از قیام امام حسین(ع) را زنده کردن ارزش های دینی و اسلامی و امر به معروف و نهی از منکر دانست.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش مجموعه وسیع با نیروهای توانمند می باشد؛ از تلاش و زحمات مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در پیگیری مسائل مربوط به حوزه حجاب و عفاف و امر به معروف و نهی از منکر در مدارس استان تقدیر و تشکر کرد.

الله مرادی نظارت بر مدارس و مراکز غیر دولتی و آموزشگاه های علمی آزاد را اصلی ترین راهکار برای کاهش آسیب های اجتماعی در بین جوانان دانست  و گفت: برای این مراکز باید چارچوب خاصی تعریف شود و بر اساس این چارچوب باید ارزش های اسلامی و اعتقادی رعایت شود.

وی اجرای طرح یاد آوران معروف در مدارس را منشاء تحول برای احیای امر به معروف و نهی از منکر دانست و از ابلاغ شرح وظایف و دستورالعمل این طرح به مدارس خبر داد و گفت: دانش آموزان نیز باید بر اساس طرح یاد آوران معروف ، ایفای نقش نمایند.

در ادامه هریک از اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و نظارت هدفمند بر مراکز غیردولتی و آموزشگاه های علمی آزاد، برگزاری کارگاه آموزشی برای مدیران مدارس و مراکز برای رعایت چارچوب اخلاقی، وجود وحدت رویه در اداره مراکز  و کاهش صدور مجوز از مهم ترین موارد مورد تاکید در این نشست بود.

برگزیده ها