صفحه نخست

پدیده طلاق مهمترین آسیب امروز جامعه است

مسئول امور بانوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: مهمترین آسیبی که امروز دامنگیر جامعه ما شده است، پدیده "طلاق" است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دهگلان؛ کارگاه آموزشی تحکیم خانواده با حضور مسئول امور بانوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان و والدین دانش آموزان مدرسه "الزهرا" شهرستان دهگلان در نمازخانه این مدرسه برگزار شد.

مسئول امور بانوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ، "طلاق" را از عمده ترین آسیب های کنونی استان عنوان و عامل اصلی آن را  بیکاری، اعتیاد و نفوذ فرهنگی دشمن دانست.

لیلا ارشدی شیوه پوشش اسلامی و چگونگی پذیرش آن در جامعه امروزی توسط مادران مورد بحث قرار داد، و گفت: انتخاب پوشش ما باید مبتنی بر تربیت صحیح و نشأت گرفته از قرآن باشد و این دستو الهی را باید سرلوحه زندگیمان قرار دهیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به لزوم "صداقت" و "صمیمیت" در خانواده ها اشاره کرد و گفت: اگر بین زن و مرد صداقت و بین مادر و فرزند، صمیمیت و محبت وجود داشته باشد فرزندانشان هیچ گاه به بیگانه ها پناه نخواهند برد.

ارشدی همچنین یکی از عوامل موثر در تربیت مناسب فرزندان را استحکام بنیان خانواده ها دانست؛ و اظهار داشت: عدم زیاده خواهی و احترام به حریم یکدیگر، بنیان خانواده ها مستحکم، و در مسیر هدایت الهی قرار خواهد گرفت.

مسئول امور بانوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ضمن تاکید بر نقش مادر در شکل گیری شخصیت فرزندان، و پرهیز از افراط و تفریط در برخورد با آنان تصریح کرد: نوجوانی سن بسیار حساسی است اگر مادران با فرزندان خود آرام برخورد کنند شخصیتی آرام و در غیر این صورت همیشه مضطرب خواهد بود.

ارشدی با تاکید بر اینکه حفظ اصالت خانوادگی موجب حفظ شخصیت انسان خواهد شد اظهار کرد: فرزندان خود را با فرهنگ،آداب و مفاهیم ناب اسلامی آشنا کنید.

برگزیده ها