صفحه نخست

مهر و همدلی مردمی روانه کرمانشاه شد/ عطوفتی که قرار از کردستانی ها ربود

تعدادی از فعالان اجتماعی و مردم نوعدوست کردستان در راستای سامان دهی کمکهای انسان دوستانه همشهریان و جمع آوری آن، به یاری مردم آسیب دیده و داغدار کرمانشاه شتافتند و برای همنوعان شان سنگ تمام گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ چو عضو به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار امروز مصداق عینی پیدا کرد و مردم با مهر و عاطفه و انسان دوست کردستان بعد از اطلاع از عمق فاجعه زلزله کرمانشاه دست های یاری برای کمک به زلزله زدگان و همزبانان خود بلند کردند.

عکس ها و تصاویر منتشر شده از مردم زلزه زده شهرهای کرمانشاه دل های زیادی را به درد آورد و صبر و قرار را از مردم این دیار ربود و همین موضوع باعث شد که مردم به صورت خودجوش و با کمک موسسات خیریه وسایلی نظیر پتو، لباس گرم، آب معدنی، نان، مواد غذایی و خوراکی، لوازم بهداشتی و .... را برای هموطنان شان جمع آوری کنند.

 اینجا سرزمین مهر و عاطفه است، سرزمین دل های بیقرار، ولایت مهربانی و همزبانی است. حرکت های خودجوش و کمک های از سر رحم نشانی جز همدلی ندارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 از روز گذشته کمپین های کمک در فضای مجازی شکل گرفت و هر کسی هر چه در توان داشت برای کمک جمع آوری و خریداری کردند تا مرهمی بر دل های دردمند و عذادار باشند.

 امروز مادری را دیدم که از لباس های جگر گوشه اش گذشت و با دستان پر مهرش آنها را جاری راه و مقصدی کرد که حتی داشتن یک لیوان آب در آنجا بارها تکرار لب تشنگی های تشنه لبان است.

 حضور پر شور مردمی را نظاره گر بودم که صبح قبل از رفتن به سرکار و شروع زندگی شان در فکر رنگ بخشیدن به زندگی بودند که دیگر رنگی ندارد.

تعدادی از ماشین ها که حامل کمک های مردمی بود شب گذشته در مکان های مشخص و از پیش تعیین شده منتظر ماندند تا کمک های بیشتری برسد و دردی را دوا کنند که دیگر درمان ندارد.

 من امروز مردی را دیدم که صندوق عقب و صندلی پشتی ماشینش را پر از نان کرده بود، خواهری را دیدم که کیسه های لوازم بهداشتی را تحویل ماشین های جمع آوری کمک مردمی می داد تا به دست همزبان و همنوع بدهد.

 پدری را دیدم که تلفن می زد تا ماشین حرکت نکرده کمک هایش برسد، شوهری که با همراهی همسرش لباس های گرم خودشان و پتوی منزلشان را برای گرمی تن رنجور هم کیش شان اهدا کردند.

 بسیاری از نانوایی ها کردستان نیز شب گذشته تا صبح برای تهیه نان برای بازماندگان این حادثه تلخ کار کردند.

سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه، اماکن عمومی، جمعیت های دواطلبانه، شرکت ها، مراکز فراهنگی و و و همه و همه نیز از این قائله مستثنی نبودند و دست به دست هم دادند و از همشری هایشان خواستند به جای تسلیت گفتن، کمک کنند.

صدور اطلاعیه های همدردی، فراخوان کمکهای مردمی، بیانیه های حمایت، اختصاص شماره حساب های دولتی، سکوت برای از دست رفته گان، اهدای هزینه مراسم سازمان های دولتی، ... این ها همه نمونه های از ابراز علاقه مردم کردستان برای مردم زلزله زده شهرهای سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، قصرشیرین، باینگان کرمانشاه بود.

 اطلاع رسانی فوری برای اهدای خون نیز از دیگر مواردی بود که روز گذشته اعلام شد و افرادی زیادی خون خود با گروه خونی 0-  کمک به زخمی های این حادثه اهدا کردند.

این نوعدوستی ها، این بی قراری ها و دعای خیر و صبرخواستن برای بازماندگان را که می بینم خدا را شکر می کنم که انسانیت هنوز زنده است و همدلی در خون ایران و ایرانی جریان دارد.

 رنگ معرفت، رنگ مهر، رنگ شعور، رنگ مهربانی، ... رنگ گرمی و خورشید است. رنگ وسعت آسمان است و الحق که انسان اشرف المخلوقات است، چرا که با به درد آمدن یک عضوش دیگر عضوها را قرار نمی ماند. / خبرگزاری شبستان

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها