صفحه نخست

باید و نبایدها در برخورد با کودکان

مسئول نظارت و بازرسی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور اظهار داشت: با تغییر در ادبیات گفتگو خود با فرزندانمان رفتار آنها را می توان تنظیم کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین توانایی در کارگاه عفاف و حجاب کارمندان آموزش و پرورش شهرستان سنندج با بیان که شرم ،حیاء و روابط خانوادگی مردم استان کردستان در کشور زبان زد است، اظهار داشت: لباس محلی کردی یکی از کاملترین، زیباترین و محجبه ترین لباس های بومی و محلی ایران است.

وی با اشاره به روایت پیامبران اللهی برای اینکه بتوانند در رفتار بت پرستها تغییر ایجاد کنند، با آنها مهربان و احترام می گذاشتند؛ اظهار داشت:مادران نیز باید با گرم نگهداشتن کانون خانواده برای تغییر رفتار مناسب در همسر و فرزندان، خود را در دل آنها جای دهد.

حجت الاسلام توانایی تصریح کرد:باید ادبیات گفتگو خود را با کودکانمان تغییر بدهیم و با یاد دادن الفاضی همچون «بسم الله الرحمن الرحیم، لطفاً و متشکرم» باعث تنظیم رفتار بچه های خود شویم و آنها را با مفاخر فرهنگی خود همچون حافظ آشنا کنیم.

مسئول نظارت و بازرسی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با یادآوری اینکه در حضور بچه های کوچکتر هیچگاه به بچه های بزرگتر تذکر ندهیم اظهار داشت:تقویت اعتماد به نفس بچه ها را یکی از عوامل تغییر در رفتار آنها است که در اثر رعایت دو مجموعه نبایدها (سرکوفت نزنیم، تحقیر نکنیم، مقایسه نکنیم و جنبه های منفی اش را برجسته نکنیم) و بایدها (جنبه های مثبت را برجسته کنیم، موقع ای که می خواهید تغییر رفتار ایجاد کنیم باید ابتدا جنبه های مثبت را بگوییم ، در حضور دیگران به اندازه از آنها تعریف کنیم ، مشورت کردن با بچه ها ، برای برخی نه گفتن های بچه ها آنها را تشویق کنیم) فراهم می شود. 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها