صفحه نخست

نهمین همایش استانی منادیان وحدت در سنندج برگزار شد

نهمین همایش استانی منادیان وحدت و دومین همایش سادات نبوی امروز (۱۳ آذر) در مسجد جامع روستای صلوات آباد سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ حجت‌الاسلام و المسلمین مختار کرمی معاون مردم به دولت و مردم  ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در این همایش که با حضور جمعی از مسئولان استان و شهرستان و اقشار مختلف مردم برگزارشد، با بیان اینکه اسلام برای تمام انسان ها ارزش قائل است، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند تبلیغ کنید و کار را بدست مردم بسپارید.

حجت الاسلام مختار کرمی افزود: هرگاه ما مسئولان کاری را به مردم واگذار کردیم در انجام آن موفق بودیم و برگزاری چنین همایش هایی را هم باید به خود مردم بسپاریم.

وی با بیان اینکه مسئولان بدون مردم اعتبار و جایگاهی ندارند، عنوان کرد: مسئولان بدون حضور و مشارکت مردم در هیچ کاری توفیقی نخواهند یافت.

وی اظهارداشت: مردم ما در جریان حادثه زلزله کرمانشاه مسئولانه به داد مردم آسیب دیده رسیدند و این خود گواه محکمی بر انجام موثر کارها توسط مردم است.

معاون مردم به دولت و مردم  ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان اینکه براساس آمار غیر رسمی در این استان بیش از 130 هزار نفر سید وجود دارد، عنوان کرد: از لحاظ تعداد سادات، رتبه پنجم کشوری را داریم.

وی به علت احترام قائل شدن برای سادات اشاره کرد و اظهارداشت: حضرت محمد (ص) فرمودند اگر سیدی را دیدید و به احترامش قیام نکردید به من جفا کردید و امام رضا (ع) هم فرمودند نگاه به سادات عبادت است و این فرمایشات گرانبها نشان از جایگاه والای سادات در جامعه اسلامی ما است.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها