صفحه نخست

امام جمعه سنندج: آشوبگری و زیان رساندن به بیت‌المال دشمنان را شاد می‌کند

امام جمعه سنندج گفت: آشوبگری و زیان‌رساندن به بیت‌المال موجب شادی دشمنان و آسیب‌های فردی و اجتماعی می‌شود و باید مردم بدانند که دشمنان حلال مشکلات آنان نیستند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج که با حضور نمازگزاران در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: آشوبگری و زیان‌رساندن به بیت‌المال موجب شادی دشمنان و آسیب‌های فردی و اجتماعی می‌شود و باید مردم بدانند که دشمنان حلال مشکلات آنان نیستند.

وی با بیان اینکه مردم همواره با بصیرت و  دشمن‌شناسی مانع رسیدن دشمنان به اهدافشان شده اند، خاطرنشان کرد: اغتشاش همیشه ناخوشایند و محکوم است و باید همه با هم متعهد و پشتیبان نظام جمهوری اسلامی باشیم.

وی تلاش در راستای تقویت امنیت و آسایش کشور را از واجبات دانست و خاطرنشان کرد: پیگیری مطالبات مردمی از مسئولان خواسته به حقی است، اما باید از راه و روش آن پیگیری شود.

وی تصریح کرد: ملت ایران با بصیرت خود بهترین پاسخ را به اغتشاشگران دادند و همین امر موجب خشم دشمنان این نظام الهی شده است.

وی افزود: ضرر و زیان به بیت‌المال آسیب‌هایی را به دنبال دارد که به نفع هیچ شخصی نیست، لذا اقدامات کور برخی ها طی چند روز گذشته نتیجه‌ای جز شادکردن دشمنان نداشت.

امام جمعه سنندج گفت: در آیین اسلام بر این مهم تاکید شده است که مسلمانان باید با پشتیبانی از برادران و خواهران دینیشان برای رفع نیازهای مادی و معنوی فردی و اجتماعی همدیگر همت گمارند.

ماموستا خدایی افزود: انتظار می‌رود مسئولان و مدیران با تمام توان برای رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم همت گمارند.

امام جمعه سنندج در بخشی دیگراز سخنان خود به آداب معامله و حفظ حرمت مردم در امور اقتصادی و تجاری تاکید کرد و گفت: سالم‌سازی شخصیت فردی سلامت عمومی را به دنبال دارد.

خدایی از احتکارکنندگان اموال به عنوان منفورترین افراد در جامعه نام برد و افزود: تا زمانی که فرصت محدود در این دنیا باقی مانده است باید به دنبال جبران خطاها بود.

وی در پایان خطبه‌های این هفته بر وحدت و انسجام اقوام و مذاهب مختلف در کشور تاکید کرد و گفت: باید آنچنان بر ارزش‌های خویش پایبند باشیم که هر روز دشمنان ناامیدتر از دیروز باشند.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها