صفحه نخست

حجاب در خانواده و جامعه باعث بالا رفتن عزت، شرافت و عفت عمومی می شود

امام جمعه سقز اظهار داشت:سایه مبارک حجاب در خانواده و جامعه باعث بالا رفتن عزت، شرافت و عفت عمومی می شود و بی توجهی و کم توجهی به امر عفاف و حجاب برای جامعه آسیب زا است.


به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ ماموستا سید حسین حسینی امام جمعه سقز در همایش عفاف و حجاب این شهرستان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از حضرت محمد(ص) رعایت حجاب و عفاف را از نشانه های تقوا عنوان کرد؛ و اظهار داشت: در قانون دین، اسلام و قرآن و آیات متعدد بر رعایت حجاب و عفاف تاکید شده است.
ماموستا حسینی افزود:سایه مبارک حجاب در خانواده و جامعه باعث بالا رفتن عزت، شرافت و عفت عمومی می شود و بی توجهی و کم توجهی به امر عفاف و حجاب برای جامعه آسیب زا است.
در ادامه این همایش جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان هم اظهار داشت: امروزه بانوان مسلمان و شاغل فعال در عرصه هاي اجتماعي در كنار انجام وظايف محوله با حفظ حجاب و رعايت موازين ديني و شرعي نقش مهمی در توسعه و پيشرفت كشور دارند.
دکتر علی اصغر حسینی، تصریح کرد: حجاب زن همانند صدف که گوهری را در بر می گیرد سدي محكم در برابر امیال شیطانی است و زن محجبه و عفيف با استفاده از اين ابزار مي تواند آزادانه در جامعه به وظايف خود بدون دغدغه عمل کند.
 حسینی در بخشی دیگر از سخنان خود پیرامون ضرورت حمایت از کالای ایرانی بیان نمود:حمایت از نخبگان، فکر و اندیشه جوانان توانمند و نیروی انسانی نوعی حمایت از کالای ایرانی است.
وی با بیان اینکه نیروی انسانی استان کردستان بسیار پویا و فعال است بر استفاده از توان این نیرو در صحنه های مختلف تاکید کرد.
این همایش با حضور سرپرست فرمانداری، امام جمعه، جمعی از مسئولان شهرستان سقز و اقشار مختلف مردم در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

جهت عضویت در کانال سروش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها