صفحه نخست

مهمترین معروف ایجاد و حفظ نظام اسلامی است

حجت الاسلام و المسلمین موسوی زاده مسئول دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار با تبریک ایام الله دهه فجر گفت:مهمترین معروف ایجاد و حفظ نظام اسلامی است .

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان،حجت الاسلام و المسلمین موسوی زاده در زنگ انقلاب که در دبیرستان فاطمیه شهرستان بیجار برگزار شد اظهار کرد: مهمترین معروف ایجاد و حفظ نظام اسلامی است .

مسئول دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیجار با بیان سخنی از مقام معظم رهبری که معروفی بالاتر از ایجاد و حفظ نظام اسلامی نداریم و هرکسی در این راه تلاش کند آمر به معروف است گفت: انقلاب اسلامی ایران نیز به‌ خاطر امر به معروف و نهی از منکر بود که به منصه ظهور رسید و اساس انقلاب اسلامي را ثمره امر به معروف و نهي از منکر امام خميني(ره) و يارانش دانست.

موسوی زاده در ادامه گفت: امام(ره) و یارانش ابتدا در قلب خود از حکومت طاغوت اظهار تنفر نمودند و بعد به صورت زبانی به نهی از منکر حکومت شاه پرداختند سپس با عمل ،حکومت ظلم و تکفیر شاهنشاهی را برانداز نمودند همين مسأله بيانگر اين است که امر به معروف و نهي از منکر چه ميزان اهميت دارد و چه اثرات عظيمي مي‌تواند در جهان داشته باشد.

وی گفت: روایتی به این مضمون از امام موسی کاظم (ع) درکتاب بهار الانوار آمده است:"وَ عَنْ عَلِیِّ بْنِ عِیسَى عَنْ أَیُّوبَ بْنِ یَحْیَى الْجَنْدَلِ عَنْ أَبِی الْحَسَنِ الْأَوَّلِ ع قَالَ رَجُلٌ مِنْ أَهْلِ قُمَّ یَدْعُو النَّاسَ إِلَى الْحَقِّ یَجْتَمِعُ مَعَهُ قَوْمٌ کَزُبَرِ الْحَدِیدِ لَا تُزِلُّهُمُ الرِّیَاحُ الْعَوَاصِفُ وَ لَا یَمَلُّونَ مِنَ الْحَرَبِ وَ لَا یَجْبُنُونَ وَ عَلَى اللَّهِ یَتَوَکَّلُونَ وَ الْعاقِبَةُ لِلْمُتَّقِینَ‏" مردی از اهل قم، مردم را به سوی حق دعوت می کند. گروهی با او هم پیمان می شوند که مانند پاره های آهن هستند، بادهای تند قدم هایشان را نمی لغزاند، از نبرد و دفاع ترسی ندارند و از آن خسته نمی شوند، و توکلشان بر خدا است.

مسئول دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیجار افزود: تقويت مسئوليت پذيري از طريق عادت دادن دانش آموزان به مشارکت در امور گوناگون حاصل مي شود. مدرسه و نظام آموزش و پرورش بايد مشارکت را به دانش آموزان ياد دهند و به دانش آموزان آموزش دهند تا به همدیگر در زمینه معروفاتی در مدرسه که در سطح خودشان است مانند : رعایت نظم و انضباط، همکاری با اولیاء مدرسه، رعایت نظافت و بهداشت، سلام و احوالپرسی با دوستان، مسخره نکردن دیگران، رعایت ادب هنگام ورود و خروج از مدرسه ، صحبت نکردن با صدای بلند در برابر اساتید و دوستان تذکر بدهند.

موسوی زاده در ادامه گفت: هدف از تشکیل گروه های یادآوران مدارس هم به همین علت بوده است و دانش آموزان را به شرکت در این گروه ها تشویق نمودند.

همچنین لازم به ذکر است مربیان آموزشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار در چهار مدرسه در زنگ انقلاب به ترویج فریضتین پرداختند.

 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان کلیک کنید 

برگزیده ها