صفحه نخست

برگزاری کارگاه آموزشی امر به معروف ونهی از منکر در شهرستان کامیاران

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، کارگاه آموزشی امر به معروف ونهی از منکر با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد ابراهیم دهقانی از اساتید حوزه ودانشگاه ، معاون فرماندار ، امامان جمعه ومسئولان ادارات درمحل فرمانداری کامیاران برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد ابراهیم دهقانی اشکذری از اساتید حوزه و دانشگاه به عنوان سخنران این کارگاه آموزشی در ابتدای سخنان خود با اشاره به روایتی درباره حضرت علی(ع) عنوان داشت: آن حضرت دائما جمله ای را برسرزبان داشت و آن را تکرار می کرد و آن را علامتی برای ارزش گذاری انسان های باتقوا می دانست.

وی در تشریح این روایت اظهار داشت: ارزش هر انسان به ایمان اوست و وضعیت ایمان براساس تقوای فرد سنجیده می شود و همانا میوه تقوا نیز پاکدامنی، خلوص در نیات و اعمال و داشتن شرافت است؛ اگر اینها نباشد طبعا عظمت انسان زیر سئوال می رود.

استاد حوزه علمیه قم داشتن معرفت را لازمه شخصیت دانست و ابراز داشت: هر چه معرفت بیشتر باشد، شخصیت شکل می گیرد و با شخصیت نیز ظرفیت پدید می آید؛ اگر ظرفیت در نوع بشر وجود نداشته باشد خلاف و بی بندوباری بیشتر می شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین دهقانی اشکذری با تشریح روایت منسوب به حضرت علی، صداقت را اساس این روایت دانست و بیان نمود: حضرت علی(ع) ابتدا از صداقت سخن گفته است و به واقع صداقت دارای 3 شاخه است، صداقت زبانی و پرهیز از دروغ گفتن، صداقت قلبی و دوری از بغض وکینه و بخل و صداقت در کردار که باید درستکار ومنزه بود.

وی افزود: این روایت بیان می دارد که باید همه کارهایمان را درست انجام دهیم، در مقابل مسئولیتی که داریم درستکار باشیم و از کوتاهی و نقص دوری نماییم؛ همچنین امانتداری بُعد دیگری از روایت آن حضرت می باشد و ما باید امانت های الهی و مردمی را به خوبی حفظ نماییم.

استاد حوزه و دانشگاه خطاب به مسئولین بیان داشت: مردم شما را و کارهایتان را می بینند؛ شما به عنوان نماینده رهبر و دولت نباید به گونه ای رفتار کنید که نظام زیر سوال برود.

حجت‌الاسلام و المسلمین دهقانی اشکذری اضافه کرد: مسئول و مدیر نباید اعتبار و بودجه محل و منطقه ای را بر گشت دهندو به درد و خواسته های مردم نرسند؛ طبعا این اتفاق در کردستان نمی افتد ولی باید کارهای بیشتری دراین استان صورت گیرد و برای رسیدگی به این استان بودجه و اعتبار بیشتری مورد نیاز است.

وی به نوع شیطان موجود اشاره کرد و گفت: شیطان درون و شیطان برون در صدد شکست اسلام و مسلمین هستند؛ شیطان درون قسم یاد کرده که نوع بشر را به گمراهی بکشد و استکبار و انگلیس به عنوان شیطان برون از قرن ها پیش در پی اضمحلال اسلام و مسلمین هستند.

این استاد حوزه علمیه قم افزود این شیاطین زمانی در هدفشان موفق می شوند که نور ایمان از دل مردم خارج شود؛ پس باید با اهتمام به معروفات و دوری از منکرات نور ایمان در دل و درون همه ما افزون تر از همیشه باشد تا بتوانیم پیروز میدان در برابر شیاطین آشکار ونهان باشیم.

 

 

 

 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان کلیک کنید

 

برگزیده ها