صفحه نخست

کسانیکه مانع اجرای امر به معروف و نهی از منکر شوند خائن هستند

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: کسانیکه مانع اجرای امر به معروف و نهی از منکر شوند خائن هستند و کسانیکه مانع امر به معروف و نهی از منکر می شوند و به ظاهر خود را مسلمان می داند منافق هستند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در گردهمایی اعضای تذکرلسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر که در کتابخانه امام خامنه ای سنندج برگزار شد، اظهار کرد: انسان نباید تابع هوای نفس و شیطان شود افرادی که به دستور شیطان دچار منکرات می شوند در آینده ابتر می شوند و از بین می روند.

وی گفت: آنچه برای حفظ شخصیت انسانی باید رعایت شود باید تذکر داده شود تا انسان دچار غفلت و لغزش نشود.

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: معروف ها را باید تشویق و دلایل آن را گسترش داد و منکرات نیز با تذکر دادن قابل کنترل و پیشگیری است.

وی افزود: کسانی که دارای مسئولیت هستند بیشتر مورد توجه قرار می گیرند و بیشتر مورد بازخواست و مواخذه قرار می گیرند و مسئولین باید بیشتر توجه کنند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: تذکر لسانی محدودیتی برای هیچ کس نیست و همه باید در جهت رعایت دو فریضه تذکر لازم داده شود.

وی خاطر نشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید با نیت دلسوزانه باشد و شرط مومن بودن انسان رعایت امر به معروف و نهی از منکر است و رعایت این فریضه است که مومنین را نشان می دهد.

نایب رییس دوم کمیسیون سیاسی اجتماعی مجلس خبرگان گفت: کسانیکه مانع امر به معروف و نهی از منکر می شوند و به ظاهر خود را مسلمان می داند منافق هستند.

وی افزود: کسانیکه امر به معروف و نهی از منکر انجام می دهند در زمره صالحین هستند و در ردیف شهدا و مومنین قرار دارند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی فقر را یکی از منکرات دانست و گفت: منکرات فضای گسترده ای دارند است در جامعه اسلامی قانون اجازه علنی کردن منکرات را نمی دهد.

وی با اشاره به اینکه عدم رعایت امر به معروف و نهی از منکر یکی از راههای ضربه خوردن نظام است، گفت: اگر ما اجازه دهیم به آمرین به معروف و ناهیان از منکر ضربه بخورد تمام نظام ضربه می خورد.

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تصریح کرد: کسانی که مانع اجرای امر به معروف و نهی از منکر شوند خائن هستند.

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش نظام سعی در جهت حل مشکلات و فقر مردم است، تصریح کرد: آمرین به معروف و ناهیان از منکر باید در زمینه شناخت معروف از منکر مطالعه و آگاهی داشته باشند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه در آیات قرآن همه چیز در مورد امر به معروف و نهی از منکر گفته شده است، گفت: همه حد و مرزها در آیات قرآن مشخص شده است و اگر اندکی تامل قرآنی داشته باشیم می بینیم همه این موارد در آیات قرآن بیان شده است.

وی گفت: همه فرایض دیگر بوسیله امر به معروف و نهی از منکر اقامه می شود و شروع امر به معروف باید از خودمان باشد تا در مسیر هدایت قرار گیریم.

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: اگر انسان در مسیر زندگی لغزش داشته باشد کم کم غرق می شود و نمی تواند دیگران را هدایت کند.

وی گفت: فراموش شدن امر به معروف و نهی از منکر یعنی غرق شدن جامعه در گرداب نیستی که سبب می شود فساد در جامعه حاکم شود.

آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه انسان نباید به بهانه شاد بودن امر به معروف را ترک کند، گفت: جامعه با شاد بودن و خوش مخالف نیست رعایت اعتدال همیشه خوب است در مقابل کسانیکه به بهانه شادی فساد را ترویج می کنند باید ایستاد و نباید اجازه داد به مردم و جامعه ضرر برسانند.

 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان کلیک کنید

برگزیده ها