صفحه نخست

هیچ فرد مومن و با تقوایی نمی‌تواند به‌ راحتی از کنار منکرات عبور کند

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت:هیچ فرد مومن و با تقوایی نمی‌تواند از کنار منکرات به‌ راحتی و بی‌مسئولیت عبور کند چراکه ترویج فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر جامعه را به سمت و سوی مکتب الهی هدایت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه ستاد امربه‌ معروف و نهی از منکر شهرستان مریوان با تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: تقارن اعیاد شعبانیه با بهار طبیعت را گرامی می‌داریم.

وی با اشاره به نام‌گذاری روز نیمه شعبان بنام روز سربازان گمنام، گفت: از جانفشانی‌ها و فعالیت‌های امنیتی سربازان گمنام برای حراست و حفظ امنیت این آب و خاک تشکر می‌کنیم.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به همکاری نیروهای مسلح، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در کنار سربازان گمنام، تصریح کرد: همه نیروهای مسلح در کنار سربازان گمنام ید واحد هستند که امنیت و آرامش را برای کشور فراهم می‌کنند.

زمانی که مجموعه ماموریت می دهد و تشخیص بر این است که می توانم این ماموریت را انجام دهد باید با تمام قدرت و تمرکز آن کار را انجام دهم.

وی گفت: نیروهای اطلاعاتی با هوشیاری کامل همه نقشه‌ها و نیرنگ‌های دشمنان را کشف و خنثی می‌کنند و با تأمین امنیت کشور، مانع رسیدن آنها به اهداف پلیدشان می‌شوند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی امربه‌معروف و نهی از منکر را یکی از واجبات زندگی انسان عنوان کرد و افزود: انسان عاقل هیچ‌وقت سراغ گناه نمی‌رود چون خوشی‌ها و لذت‌های شیرین دنیوی بی‌ارزش است و هیچ لذت زودگذر دنیوی ارزش این را ندارد که فرد همیشه در عذاب و سختی باشد.

وی قرآن را راهنمای زندگی بشر خواند و اظهار کرد: بهترین مسیر زندگی در «قرآن» ترسیم شده و ماه رمضان نیز بهترین فرصت انس با خدا و تدبر در آیات قرآن است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: اگر انسان عقل داشته باشد و در جستجوی سعادت و عاقبت بخیری دنیا و آخرت خود باشد «انبیاء و اهل بیت» را رها نمی‌کند و اسیر وسوسه‌های شیطانی نمی‌شود.

وی گفت: اگر همه مسلمانان باهم وحدت داشته باشند و در زیر چتر قرآن ید واحد باشند هیچ دشمنی نمی‌تواند بر آنها غلبه کند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: هیچ فرد مومن و با تقوایی نمی‌تواند از کنار منکرات به‌ راحتی و بی‌مسئولیت عبور کند چراکه ترویج فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر جامعه را به سمت و سوی مکتب الهی هدایت می‌کند. 

برگزیده ها