صفحه نخست

احترام به شخصیت افراد،از مهم‌ترین شیوه‌های امر به معروف و نهی از منکر است

فرماندار شهرستان قروه گفت: احترام به شخصیت افراد، حفظ حرمت و نرم خویی از مهم‌ترین شیوه‌های تدریجی امر به معرف و نهی از منکر است گه نتیجه مثبتی در پی خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، پرویز کولانی در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قروه، اظهار داشت: برخورد با منکراتی از جمله بداخلاقی‌ها و ناهنجاری‌های ناخواسته در سطح جامعه ضروری است.

به گفته وی، در این امر مهم نباید کسی را با زور وارد کاری کرد چرا که این روش اثربخش نیست چه بسا به دلیل اصرار بر امر به معروف و نهی از منکر روش عکس آن را در سطح جامعه شاهد باشیم.

کولانی اضافه کرد: باید برای هر رفتار و مدل جدیدی برای زمان خاصی برخورد کرد در غیر این صورت پاسخگو نیست.

وی با بیان اینکه در فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید اول از خودمان شروع کنیم تا حرف ما در بین مردم تاثیر گذار باشد، گفت: سطح آگاهی مردم جامعه در زمینه فرهنگی، مذهبی و سیاسی به یک سطح بالایی رسیده است.

فرماندار قروه اجرا و احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را وظیفه همگانی عنوان کرد و افزود: امر به معروف و نهی از منکر یک واجب دینی و یک تکلیف شرعی است.

کولانی گفت: در گروه امر به معروف و نهی از منکر باید کسی این امر را بر عهده بگیرد که ضمن گذراندن دوره‌های آموزشی در برخورد با افراد، شخصیت آنها را حفظ کند.

وی یکی از هنرهای مدیریتی در فریضه امر معروف و نهی از منکر را همگانی کردن این فریضه مهم دانست و گفت: این امر موجب می‌شود تا خود مردم در این زمینه وارد کار شوند و مسئولان پشتیبانی و حمایت کنند.

برگزیده ها