صفحه نخست

فعال‌سازی شوراهای امر به‌ معروف در بین فرهنگیان از اولویت‌های آموزش و پرورش است

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: فعال‌سازی شوراهای امر به‌ معروف در بین دانش‌آموزان و فرهنگیان، اجرای برنامه‌های فرهنگی و استفاده از توانمندی دانش‌آموزان از اولویت‌های پیش‌بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، رشید قربانی در نشست مشترک بررسی برنامه‌های استان، با اشاره به نقش الگویی آموزش و پرورش اظهار داشت: نظام تعلیم و تربیت بر اساس فلسفه حاکم بر جامعه اسلامی، الزمات دینی و فرهنگی به این مهم توجه کرده و نهادینه‌سازی آنها در دستور کار قرار دارد.

وی اجرای امر به‌ معروف و نهی از منکر و رعایت حجاب و عفاف را از فرایض الهی دانست و گفت: عمل به این فریضه الهی تلکیف و وظیفه شرعی است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به تبیین جایگاه حجاب و عفاف و امربه‌معروف و نهی از منکر در دین مبین اسلام تصریح کرد: باید ضمن توجیه مدیران مدارس در جلسات، نهادینه‌سازی این فریضه و عدم افراط و تفریط در عمل به برنامه‌ها در دستور کار قرار گیرد.

وی محرم‌سازی واحدهای اداری و آموزشی را یکی از برنامه‌های شورای حجاب و عفاف استان عنوان کرد و گفت: باید در بکارگیری و سازماندهی معلمان در کلاس‌های درس و مدارس دخترانه این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

قربانی با اشاره به نقش الگویی فرهنگیان در اجرای برنامه‌های حجاب و عفاف و امربه‌معروف و نهی از منکر، افزود: فعال‌سازی شوراهای امر به‌ معروف در بین دانش‌آموزان و فرهنگیان، اجرای برنامه‌های فرهنگی و استفاده از توانمندی دانش‌آموزان از اولویت‌های پیش‌بینی شده است.

وی اظهار کرد: اجرای طرح یادآوران در سطح مدارس از برنامه‌های شورای امربه‌معروف و نهی از منکر بوده و باید انتخاب افراد و نقش الگویی دست اندرکاران مورد توجه باشد.

برگزیده ها