صفحه نخست

امام خمینی(ره) احیاگر معنویات و معروفات دین بود

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: شخصیت امام خمینی و انقلاب ایشان بزرگترین معروف است چرا که موجب احیای معنویت و معروفات دین شد، و سبب شد ملت ایران هویت دینی خود را بدست آورند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: انقلاب اسلامی در شرایطی به پیروزی رسید که فضای خفقان به دلیل حاکمیت حاکمان نالایق و وابستگی شدید به کشورهای خارجی، ایران را فراگرفته بود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان اضافه کرد: در آن دوران اداره تمامی شئونات اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و  اقتصادی کشورمان در دست امریکا و انگلیس بود.

الله‌مرادی افزود: حاکمان وقت به دلیل حفظ منافعی که از غارت بیت‌المال بدست آورده بودند و همچنین به دلیل خودباختگی که در شخصیت آنها شکل گرفته بود هیچ‌گاه تصور استقلال کشورمان را نمی‌کردند.

وی بیان کرد: در آن دوره کشورهای خارجی از جمله انگلیس و امریکا مدعی بودند که دروازه‌های تمدن را به روی ایرانیان گشودند و این درحالی بود که دروازه‌های حقارت، وابستگی، بردگی و فساد و فحشارا به روی ملت ایران باز کرده بودند.

وی ادامه داد: در این وضعیت، امام خمینی(ره) شخصیتی الهی و بزرگوار و والا در آن فضای ظلمت و تاریکی موجب شد، نوری به عظمت تاریخ بدرخشد و وعده الهی تحقق پیدا کرد و مستعضفین وارثان زمین شدند و این مهم با تداوم انقلاب همچنان استمرار خواهد داشت.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر کردستان عنوان کرد: امام خمینی(ره) استراتژی انقلاب را بعد از ورود به کشور، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی تعیین کردند.

الله‌مرادی خاطرنشان کرد: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با پیروزی انقلاب اسلامی روح تازه‌ای در معنویت، معروفات، ارزش‌های دین و اسلام دمید که اکنون همه کشورهای مسلمان و آزادی‌خواه دنیا آن را الگوی خود قرار داده‌اند.

به گفته وی، شخصیت امام خمینی(ره) و انقلاب ایشان بزرگترین معروف است چرا که موجب احیای معنویت و معروفات دین شد، و سبب شد ملت ایران هویت دینی خود را بدست آورند و حتی کشورهای اسلامی نیز به ارزش‌های ناب اسلام پی ببرند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اذعان داشت: بعد از رحلت امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی بنحوی کشتی انقلاب را هدایت کرده‌اند که توطئه‌ها و برنامه‌های تفرقه‌افکنانه دشمنان نتوانسته است به این انقلاب ضربه‌ای وارد کند.

وی افزود: دشمنان دین و انقلاب همواره در تلاش هستند تا نظام اسلامی را ساقط کنند اما رهبری همیشه با تدابیر و دوراندیشی نقشه‌های آنان را نقش برآب کرده است.

الله‌مرادی در پایان افزود: با رهبری آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و پیروی ملت بزرگ ایران از ایشان، هیچ وقت دشمنان به اهداف خود نخواهند رسید و کشورمان روز به روز مقتدرتر و عزتمندتر در جهان می‌شود.

پایان پیام/

برگزیده ها