صفحه نخست

گسترش امر به معروف و نهی از منکر بازدارنده هنجارشکنی در جامعه است

رئیس‌کل دادگستری و معاون سازمان‌های نظامی و قضائی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با یادآوری اثرات امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی، گفت: گسترش این دو فریضه الهی موجب کاهش ناهنجاری‌ها و جلوگیری از هنجارشکنی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، علی‌اکبر گروسی در نشست معاونت سازمان‌های نظامی و قضائی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان که در سالن جلسات دادگستری استان برگزار شد، ضمن تبریک میلاد کریم اهل بیت(ع)، اظهار داشت: امسال در معاونت سازمان‌های نظامی و قضایی ستاد استان، موضوع پژوهش‌های کاربردی و برنامه‌های علمی و آموزشی خیلی پررنگ دیده شده است و زیرمجموعه‌های هر حوزه نیز به آن اهتمام ویژه‌ای دارند.

به گفته معاون سازمان‌های نظامی و قضائی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی و کاهش آنها به سلامت جامعه کمک خواهد کرد و معتقدیم به هر اندازه که دامنه اجرای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بیشتر شود، ناهنجاری‌ها کم‌رنگ‌تر می‌شود.

وی اضافه کرد: در صورتی که اجرای این دو فریضه الهی توام با مهربانی و همراه با رافت اسلامی باشد، اثرگذاری مثبت و بیشتر داشته و ضمن جلوگیری از انحرافات در جامعه، تمکین‌پذیری مردم نسبت به دستورات دین و قانون را بیشتر می‌کند.

گروسی همچنین افزود: گاها برخی‌ها فکر می‌کنند اگر با هنجارشکنی مقابله نکنیم، خود به خود از بین می‌رود اما این موجب گسترش آسیب‌ها می‌شود لذا می‌طلبد که همه دستگاه‌ها پای کار بیایند تا از دهن‌کجی‌ها به قانون جلوگیری شود.

رئیس‌کل دادگستری استان کردستان به ازدیاد قلیان‌سراها در شهرهای استان کردستان اشاره کرد و با معضل‌خواندن این قلیان‌سراها، گفت: ضمن اینکه فرهنگ‌سازی در این بخش نیاز است، می‌طلبد که با این موضوعا برخوردهای قانونی صورت بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش فرهنگ‌سازی برای توجه بیشتر به نماز را مورد را تاکید قرار داد و گفت: اگر قشر جوان و نوجوان را به سمت عبادات و بخصوص ادای فریضه نماز سوق دهیم، یک تحول ایجاد خواهد کرد که بسیاری از مشکلات را سامان می‌دهد.

گروسی، ثمره نماز را سعادت دنیوی و رستگاری جامعه دانست و گفت: نماز جامعه را از انحرافات و از فحشا و منکرات دور نگه می‌دارد.

معاون سازمان‌های نظامی و قضائی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در ادامه به فیوضات ماه رمضان اشاره کرد و افزود: امید است این ماه مبارک پایه‌ای برای عمل به امر به معروف و نهی از منکر و خوددادری از منکرات و کارهای ناپسند در جامعه باشد.

وی در پایان سخنان خود، ضمن قدردانی از دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در زمینه اهتمام ویژه او به دستورالعمل‌های ستاد مرکز و پیگیری مستمر، اضافه کرد: اگر همه ماها نسبت به این فریضتین الهی توجه کنیم قطعا جامعه‌ای عاری از هر گونه ناهنجاری و جرم خواهیم داشت که با جامعه مدنظر اسلامی تناسب دارد.

پایان پیام/

برگزیده ها