صفحه نخست

برخی ادارات کردستان به دستورات دین اهتمامی ندارند

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: گاها مشاهده می‌شود که در برخی ادارات، هیچ چیز رعایت نمی‌شود و این معلوم است که در آن اداره نه به نماز و دیگر واجبات اهتمامی صورت نمی‌گیرد چرا که اقامه نماز بازدارنده از تخلفات و انحرافات است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه مشترک ستاد امر به معروف و نهی از منکر و ستاد اقامه نماز استان کردستان، با تسلیت ایام شهادت حضرت علی(ع)، اظهار کرد: اقامه نماز و برپای داشتن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به تقوای الهی است که اگر تقوا حاصل شود، هم نماز و هم فریضتین امر به معروف و نهی از منکر جاری و ساری خواهد شد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان تصریح کرد: تقوا رعایت حدود الهی است که حفظ مرزها، نگه‌داشتن ارزش‌ها و حرکت در مسیر حق را شامل می‌شود و این همان امر به معروف و نهی منکر است.

وی نماز را یکی از معروفات بزرگ دانست که عامل افزایش تقواست، لذا از شرایطی که بواسطه برخورداری از حکومت و جامعه اسلامی فراهم شده است، بهره کافی را ببریم و به دستورات دین اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

حسینی‌شاهرودی در ادامه به فیوضات ماه مبارک رمضان و فضیلت شب‌های قدر اشاره کرد و گفت: ماه رمضان، ماه خودسازی است و همه نیاز داریم تا با بهره‌گیری از برکات این ماه، به تقوای الهی دست یابیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: قرآن یکی از هادیان انسان است که در ماه رمضان و در شب‌های قدر نازل شده است که ارتباط موثر با این کتاب آسمانی و حرف‌شنوی از آن، تاثیر بسزایی در زندگی فردی و اجتماعی دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: حکومت ما، حکومت اسلامی و قرآنی است که معمار کبیر انقلاب آن را حکومت اسلامی نامگذاری کرده‌اند و رهبری نیز بر آن تاکید دارند، لذا مدیران و مسوولان ما باید نسبت به رعایت موازین اسلامی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند چون مدیری که به دستورات دین اهتمام نداشته باشد در تراز جمهوری اسلامی نیست.

حسینی‌شاهرودی همچنین تاکید کرد: گاها مشاهده می‌شود که در ادارات، هیچ چیز رعایت نمی‌شود و این معلوم است که در آن اداره نه به نماز و دیگر واجبات اهتمامی صورت نمی‌گیرد چرا که اقامه نماز بازدارنده از تخلفات و انحرافات است.

وی اضافه کرد: وقت نماز، وقت ملاقات با خداست و باید انسان مسلمان برای ملاقات با خدا عجله کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان همچنین رشوه‌خواری در ادارات را یک فعل منکر خواست که به موجب آن، یک کار بد، جایگزین یک کار خوب می‌شود که بجای نفع، به مردم و جامعه ضرر می‌رساند.

وی گفت: چنین مدیرانی که این عمل منکر را انجام می‌دهند نه تنها در تراز جمهوری اسلامی، بلکه در تراز یک حکومت مردمی غیراسلامی هم نیستند، اینچنین مدیران تنها به فکر توبره خود هستند و از خدمت به مردم غافل‌اند.

حسینی‌شاهرودی در بخش دیگری از سخنانش گفت: کسانی هستند که سرمایه خود را از بخش تولید می‌گیرند و در بانک سپرده‌گذاری می‌کنند تا سود آن را دریافت کنند که این کار حرام است و عده‌ای را با مشکل مواجه می‌سازد.

وی تاکید داشت: برخی فشارها هم به بخش تولید درست نیست چون همین فشارها عامل توقف تولید و بالارفتن رکود و آمار بیکاری است و این درناک است که باید مسوولان ما به آن توجه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: اگر می‌خواهیم تولید و اشتغال ما رونق بگیرد باید بسترهای آن را فراهم کنیم چرا که مردم کردستان، مردمی خوب و قدرشناس هستند و با همه شرایط می‌سازند اما برخی مسائل را می‌توان با مدیریت داخلی حل کرد.

حسینی‌شاهرودی در بخش پایانی سخنان خود، با ابراز خرسندی از توقف سند 2030، گفت: این سند یک حرکت خطرناک بود که الحمدولله متوقف شد.

وی تصریح کرد: باید خدا را شاکر باشیم که رهبری تیزبین و مدبر داریم که همه چیز را رصد می‌کنند و مصلحت نظام و ملت را در نظر می‌گیرند.

پایان پیام/

برگزیده ها