صفحه نخست

مانور تذکر لسانی در بیجار برگزار شد

با هدف فرهنگ‌سازی در زمینه اجرای فریضتین الهی امر به معروف و نهی از منکر، مانور تذکر لسانی در بیجار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیجار در حاشیه مانور تذکر لسانی در بیجار، به اهمیت اجرای این دو فریضه الهی اشاره کرد و اظهار داشت: برای فراگیرشدن این مهم در جامعه لازم است در کنار فعالیت‌های تبلیغی و آموزشی، تذکر لسانی محور برنامه‌های امر به معروف و نهی از منکر قرار گیرد.

حجت‌الاسلام علی مرادی با بیان اینکه ترویج فرهنگ تذکر لسانی موجب سعادت جامعه خواهد شد، گفت: با کم‌رنگ‌شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر ناهنجاری‌ها جای هنجارها را می‌گیرد و جامعه به سمت انحطاط و هرج و مرج سوق داده خواهد شد.

وی اهتمام به انجام این فریضه الهی را موجب سعادت جامعه دانست و گفت: اهتمام به احیای این فریضتین الهی موجب می‌شود ناهنجاری‌ها از سطح جامعه برچیده شود.

مرادی با بیان این مطلب که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در کنار تمام توطئه‌ها و شیطنت‌های خود علیه نظام، تمام تلاش خود را برای رواج منکرات در جامعه ایران اسلامی به کار گرفته‌اند بر ترویج و فرهنگ‌سازی این فریضتین الهی تأکید کرد.

امام جمعه بیجار در ادامه فرهنگ‌سازی را لازمه تذکر لسانی دانست و گفت: افرادی با مشاهده منکرات سکوت کرده و تذکر نمی‌دهند در واقع بالاترین واجب را ترک کرده و این امر خود گناهی بزرگ است.

وی ادامه داد: مسوولان در ادارات نیز باید به این مهم توجه داشته و تذکر لسانی را در جاها و زمان‌هایی که لازم است، بکار گیرند.

مرادی به آشنایی بیش از پیش جوانان و نوجوانان به این فریضتین الهی تأکید کرد و آن را راهی برای آرامش و رواج معروفات بیش از پیش در جامعه نام برد.

پایان پیام/

برگزیده ها