صفحه نخست

شب قدر؛ شب فرصت‌ها

شب قدر، فرصتی در دل فرصت و موهبتی افزون‌تر بر موهبت دیگر است، برای آنانی که آن همه شب‌ها را به غفلت از دست داده‌اند فرصتی است تا این بر جای ماندگان از قافله رمضان را به قافله برساند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، شب قدر، فرصتی در دل فرصت و موهبتی افزون‌تر بر موهبت دیگر است، برای آنانی که آن همه شب‌ها را به غفلت از دست داده‌اند، فرصتی است تا این بر جای ماندگان از قافله رمضان را به قافله برساند.

بار الها دست‌های خالی‌ام را بنگر در این شب‌های قدر، در این شب‌ها که پر از صدای استغاثه شمع‌ها و گریه پروانه‌های عاشق توست، صدای آروزی نیامده نمی‌آید اینجا تمام آروزها جامه عمل می‌پوشاند و این وعده خداوند بر بندگانش در شب قدر است.

چه باران شفایی از آسمان تو می‌بارد بر سطح ادارک تمام بندگانت، در این شب بی‌هیچ پرده‌ای اشارات صدایت را می‌شنوم.

خدای منان باز هم اوست که باید عفو کند و ببخشاید، و اوست تنهای بی‌همتا که در این شب‌های قدر با واژه‌هایی نه چندان بعید، روزها و هفته‌های عمر مرا پیشگویی می‌کند.

در این شب سرنوشت باید برای باران رحمت تو آماده شوم معبود من، کتابت را می‌گشایم کتابت که سرشار از واژگانی مقدس است، این کتاب که سخنان ابدی و ازلی توست، کتابت را به سینه می‌فشارم و بر سر می‌گیرم و به شفاعت اشک‌های خویش به درگاه تو می‌آورم.

خداوند در این شب‌های سرنوشت و تقدیر، حتی کمترین بهانه را هم در توجیه گناهکاری بندگانش می‌پذیرد.

اینگونه است که پروردگار در این شب آسان می‌بخشد و به سادگی قبول می‌کند و بیش از هر زمانی دیگر دعاها را مستجاب می‌کند و تمامی بهانه‌ها و عذرخواهی‌های بندگانش را در کوتاهی‌هایشان می‌پذیرد.

پایان پیام/

برگزیده ها