صفحه نخست

تاثیرگذاری برنامه‌ها در جامعه در گرو ارائه راهکارهاست/مطالعه فرهنگ منطقه لازمه فرهنگ‌سازی است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: برای اثرگذاری برنامه‌ها در جامعه، باید راهکارهای متناسب با آن ارائه شود تا به هدف مدنظر در تدوین و اجرای برنامه رسید.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در هشتادوهفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کردستان، اظهار کرد: اگر قرار است ما یک فرهنگ‌سازی در سطح منطقه داشته باشیم، اول باید فرهنگ منطقه را مطالعه کنیم.

وی با بیان اینکه فرهنگ کردستان با سایر نقاط کشور و جهان متفاوت است، گفت: باید نقش پدری، مادری و فرزندی را باید به صورت همزمان ببینیم و روی آنها کار کنیم.

دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان نقش ماداران را در ترویج فرهنگ‌ها بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: اشکالات این برنامه‌ها این است که ما چند نفر را در سطح مرکز استان جمع‌آوری و شهرستان‌ها را حذف می‌کنیم.

الله‌مرادی اظهار داشت: اگر دنبال تاثیرگذاری برنامه‌ها هستیم ابتدای باید دنبال راهکارها باشیم بله نقش پدری و مادری هر دو جایگاه والایی دارد اما ایا این نقش با یک جشنواره حل است.

وی خاطرنشان کرد: اول باید مخاطبین را کسانی که آسیب‌پذیر هستند انتخاب کنیم، باید جلسات حجاب و عفاف را برای افراد بی‌حجاب برگزار کنیم نه کسانی که چادر را تکلیف شرعی خود می‌داند.

دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان بهره‌گیری از ظرفیت قرآن برای احیای نقش پدری و مادری و حتی فرزندی تاکید کرد و گفت: باید در این راستا قبل از هر حرکتی وظایفی برای تمام دستگاه‌ها مشخص شود.

الله‌مرادی اذعان کرد: اگر وظایف دستگاه‌ها در راستای ترویج و احیای نقش پدری مشخص و چارچوب‌ها مشخص شود قطعا خروجی آن به مراتب از برگزاری یک همایش که با حضور تعدادی برگزار می‌شود بهتر خواهد بود.

برگزیده ها