صفحه نخست

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان به نهادینه‌کردن جایگاه شورا کمک کند

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج ادامه داد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان هم باید کمک کند تا ادارات به مصوبات و تصمیمات شوراها احترام بگذارند تا در خدمتگزاری به مردم تسهیلگر باشند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، جلال شریعتی در نشست مشترک اعضای منتخب دور پنجم شورای شهر سنندج با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، اظهار داشت: شورا به عنوان یکی از ارکان اصلی نظام اسلامی معرفی شده است اما تاخیر در فعالیت آن لطمالتی به آن زده است که نیاز به تلاش بیشتر در رسیدن به جایگاه واقعی آن است.

وی افزود: همین تاخیر موجب شده است تا ادارات و دستگاه‌های دیگر شورا را به عنوان سرباز و بازوی اجرایی خود بدانند در صورتی که تاکید قانون اساسی این است که شورا رکن است و نیاز به توجه دارد.

شریعتی اذعان داشت: شورا جایگاه قرآنی دارد و قرآن با تاکید از آن صحبت کرده است.

به گفته رئیس شورای اسلامی شهر سنندج، شورا ممکن است گاها تصمیمات نادرست و یا اشتباه داشته باشد اما در کل، هیچ‌وقت به وظایف و مسوولیت‌های خود بی‌توجه نبوده است.

وی ادامه داد: متاسفانه شورا در ادارات و دستگاه‌های دولتی پایگاه و جایگاهی ندارند در حالی که از طرف دیگر، انتظارات و توقعات نسبت به شورا در مردم ایجاد شده است.

شریعتی همچنین گفت: اختیارات شورا جزئی است و حتی سپر بلای دولت شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج تصریح کرد: شوراها در توسعه شهرها و روستاها تاثیرگذارند و اگر مدیریت شهری در اختیار شوراها نبود شاید در سال‌های اخیر آنچنان تحولاتی در شهرها ایجاد نمی‌شد.

وی افزود: باید تلاش شود شوراها، شورای واقعی شهر باشند و دولت نیز باید این آمادگی را در خود ایجاد کند که اختیاراتی به شورا تفویض کند که شوراها به معنای واقعی اثربخش باشند.

شریعتی ادامه داد: شوراها در هر دوره جدید به نسبت دوره‌های قبل از نظر سطح سواد و تخصص ارتقا یافته‌اند و این خود می‌توان منشا خدمات زیادی برای شهروندان باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج ادامه داد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان هم باید کمک کند تا ادارات به مصوبات و تصمیمات شوراها احترام بگذارند تا در خدمتگزاری به مردم تسهیلگر باشند.

وی در ادامه گفت: قدم‌هایی برای الکترونیکی کردن شهرداری سنندج  برداشته شده است که در صورت تحقق آن، ارتباطات چهره به چهره کاهش یافته و این خود مانع فساد اداری است.

شریعتی در پایان گفت: شورای دور جدید سنندج همدل و همفکر هستند و تمام هم و غم آنان تلاش برای خدمت به مردم، آبادکردن بیشتر شهر و تامین آرامش بیشتر شهروندان است.

پایان پیام.

برگزیده ها