صفحه نخست

برگزاری چهار همایش پرچمداران بصیرت در کردستان/ محرم فرصتی برای انتقال فرهنگ اسلامی و دینی به نسل جوان


معاون مردم به دولت و مردم  ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان اینکه ماه محرم فرصت مناسبی برای انتقال فرهنگ اسلامی و دینی به مردم بویژه به نسل جوان و نوجوان است؛ گفت: در آستانه فرا رسیدن ماه محرم‌الحرام چهار همایش پرچمداران بصیرت در شهرستان‌های قروه، بیجار، سنندج و کامیاران برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان به نقل ازایسنا، حجت‌الاسلام مختار کرمی در یکصد و یکمین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی استان کردستان که به مناسبت برنامه‌ریزی برنامه‌های ایام محرم‌الحرام در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: همه ما باید سیره اهل بیت را قدر بدانیم و از این گنجینه تمام نشدنی بهره ببریم.

وی با بیان اینکه با اعتقاد به قرآن و عترت می‌توانیم به سعادت اخروی برسیم و غفلت از آن نیز باعث سقوط می‌شود، افزود: گاهی، عده‌ای از مسلمانان از عترت غافل و عده‌ای نیز از قرآن غافل می‌شوند که این کاملا اشتباه است و با اعتقاد به این دو می‌توانیم به سعادت برسیم چرا که زمینه‌ساز این دو، دوستی با اهل بیت(ع) است.

وی افزود: تقرب به خدا و رسیدن به سعادت در گرو دوستی با اهل بیت (ع) است لذا ماه محرم فرصت بسیار مهمی است که از این فرصت بهره برداری لازم را برای ارتقاء فرهنگ اسلامی و خدمت به مردم به کار ببریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: باید با تبیین فرهنگ حسینی و نظام مقدس جمهوری اسلامی در راه اعتلای ارزش‌های اسلامی گام برداریم.

حجت‌الاسلام کرمی استفاده از ظرفیت‌های استان در راستای اجرای مناسب برنامه‌های ایام محرم متناسب با شان این ایام را خواستار شد و گفت: ماه محرم فرصت مناسبی برای انتقال فرهنگ اسلامی و دینی به مردم بویژه به نسل جوان و نوجوان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: در آستانه فرا رسیدن ماه محرم‌الحرام چهار همایش پرچمداران بصیرت در شهرستان‌های قروه، بیجار، سنندج و کامیاران برگزار خواهد شد و 508 مبلغ و مبلغه نیز به مناطق مختلف استان اعزام می‌شوند.

حجت‌الاسلام کرمی همچنین به سایر برنامه‌های دیگر در ایام ماه محرم اشاره کرد و افزود: گردهمایی هیئات مذهبی، مداحان و مبلغین، اعزام 508 نفر از مبلغین و مبلغات به نقاط مختلف استان با موضوع گسترش اخلاق، معنویت، امر به معرو و نهی از منکر از جمله ی این برنامه‌هاست.

وی استفاده از مبلغ و روحانی در هیئات مذهبی، تاکید بر حفظ حرمت دهه اول محرم و نظارت بر اماکن عمومی و تالارها و مکان‌های عزاداری و اجتناب از طرح احتمالی مسائل تفرقه‌انگیز توسط سخنرانان و مداحان و رعایت وحدت اسلامی براساس شاخص‌های مورد تاکید مقام معظم رهبری را مورد تاکید قرار داد.

برگزیده ها