صفحه نخست

امام حسین (ع) به خاطر امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد/ جنایتی که بر سر مسلمانان میانمار می آید یک منکر است

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، صبح روز سه شنبه بیستم و یکم شهریور و با حضور فرماندار و امام جمعه شهرستان دهگلان، جلسه هماهنگی هفته "امر به معروف و نهی از منکر" در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

ماموستا یدالله محمدی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دهگلان از مسلمان کشی به عنوان منکری یاد کرد که در دنیای امروز حاکم شده است و اظهار داشت: جنایتی که بر سر مسلمانان میانمار می آید در تاریخ بی سابقه است و تا به حال چنین جنایاتی در دنیا صورت نگرفته است اما متاسفانه در هیچ جای دنیا، حکام کشورهای عربی و کشورهایی که به نام، مسلمان هستند هیچ دفاعی از این مردم مظلوم نمی کنند.

محمدی تفرق بین مسلمانان را علت این بی تفاوتی عنوان کرد و گفت: به فرموده امام راحل (ره) اگر تمام مسلمانان با هم متحد شوند هیچ کسی جرات جسارت و توهین را به آنها پیدا نخواهد کرد.

ماموستا محمدی با تقدیر از اقدامات موثر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و تلاش مسئولین در پیشگیری از آسیب ها اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری (ره) با وجود خیل دشمنانی که داریم این تلاشها کم است و باید همه در جایگاه خود تلاش کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دهگلان با انتقاد از فروشندگانی که اجناس خارجی عرضه می کنند، تصریح کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید در راستای اقتصاد مقاومتی و ترغیب مردم به استفاده از اجناس ایرانی تلاش کند.

وی با بیان اینکه استفاده از کالای ایرانی، اشتغال فرزندانمان را در پی خواهد داشت، خاطرنشان کرد: هر محموله قاچاقی که وارد کشور می شود ضربه ای به امنیت ماست و مردم باید بفهمند که استفاده از کالای غیر ایرانی توهین به وجاهت ماست.

ماموستا محمدی در پایان سخنان خود به وظیفه مردم در قبال اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: اگر مردم همانند آنچه که پشت نظام ایستاده اند، در استفاده از کالای ایرانی نیز تعصب به خرج دهند روزی خواهد رسید که دیگر بیکار نداشته باشیم.

در ادامه جلسه، فرمانده سپاه دهگلان با اشاره به اینکه امام حسین (ع) به خاطر امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد؛ اظهار داشت: دو اصل "امر به معروف و نهی از منکر" از فروع دین است و باید در احیای این دو فریضه الهی تلاش کنیم تا در جامعه نمود بیشتری پیدا کند.

سرهنگ حیدری با انتقاد از عدم توجه کافی به مقوله "امر به معروف و نهی از منکر"، گفت: متاسفانه به این دو فریضه الهی آن گونه که به نماز توجه می شود، اهمیت داده نمی شود.

برگزیده ها