صفحه نخست

جامعه ای که در آن منکر رواج دارد برکت از آن رخت بر می بندد

نماینده مردم شهرستانهای سنندج،دیواندره و کامیاران گفت: جامعه ای که در آن منکر رواج دارد برکت از آن رخت برمی بندد؛اگر می خواهیم این مشکلات و همه منکرات اقتصادی ، فرهنگی و غیره برطرف شود باید مسئولین مربوطه در عمل اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ سید احسن علوی نماینده مردم شهرستانهای سنندج،دیواندره و کامیاران با بیان اینکه بسیاری از تمدنهای جهان بخاطر دوری از امر به معروف و نهی از منکر  نابود شدن اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر یک واجب کفایی است و امر به معروف و نهی از منکر راهی برای اجرای احکام اللهی در جامعه است.

علوی با بیان اینکه باید از خودمان بپرسیم چرا که ما روش و منش اولیای خدا را در پیش گرفتیم اما اقتصاد برمبنای عدالت به اقتصاد غیرعادلانه  تبدیل شده و فساد و رشوه و .... ترویج پیدا کرده است؟ باید در جواب گفت: جامعه ای که در آن منکر رواج دارد برکت از آن رخت برمی بندد؛اگر می خواهیم این مشکلات و همه منکرات اقتصادی ، فرهنگی و غیره برطرف شود باید مسئولین مربوطه در عمل اقدام کنند و فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل را به طور کامل اجرا کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به خصلت مهربان پیامبر اعظم (ص) و روایت تاریخی تربیت صحیح وضوع گرفتن حسنین (ع) به عنوان الگو اظهار داشت: شیوه امر به معروف و نهی از منکر باید به  شیوه نرم و روشن صورت گیرد.

علوی فضای مجازی به خصوص تلگرام را همچون تیر رها یافته از کمان تشبیه کرد و گفت شاید قابل کنترل نباشد اما می توان به شکل صحیح آن را مدیریت، و با آسیب شناسی دقیق از ترویج خیلی از منکرات و دیگر مشکلات جلوگیری کرد.

برگزیده ها