صفحه نخست

وظایف روحانیون وعلماء دینی کارتربیتی وانسان سازی است

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان درنشست تخصصی ائمه جمعه استان با موضوع امر به معروف ونهی ازمنکر اظهارداشت:وظایف علماء وروحانیت کارتربیتی وانسانسازی است ازآن جهت که روحانیون میراث انبیاء هستند وکارانبیاء تربتیی وانسان سازی بوده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی بااشاره به فرارسیدن ماه محرم ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و گرامیداشت آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت:فلسفه واساس قیام امام حسین (ع) و واقعه کربلا به خاطرجایگاه امربه معروف ونهی از منکربوده است

وی افزود: عصر امام حسین(ع) آنچه که منکرات وباطل بود رواج پیداکرد وآنچه که حق و معروفات به دست  فراموشی سپرده می شد که فرزند پیامبر اسلام (ص) برای اصلاح انحرافات جامعه  زمان خود واحیاء دین جدش رسول الله دست به قیام زدوبرعلیه مفسدین مبارزه کرد.

نماینده ولی فقیه دراستان به نقش روحانیون اشاره وتصریح کرد: روحانیون وملت مسلمان باید از قیام امام حسین(ع)درس بگیرند ونباید دربرابرمنکرات جامعه بی تفاوت وبی مسئولیت باشند وبرای پایداری وبقاء جامعه اسلامی به طبع مسئولیتی که دارند نقش آفرینی کنند ودربرابر هرظلم وانحرافی بایستند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان وجود رهبری فرزانه و آگاه به مباحث روز را برای جامعه از ضروریات دانست و گفت: مقام معظم رهبری دراداره مملکت دنباله رو روش و سیره پیامبراسلام(ص) وامیرالمومنین علی (ع) است وآنچه که لازم وبه صلاح مملکت است بافکر و تدبیر، هدایت ورهبری می کند.

آیت الله  حسینی شاهرودی افزود: باید بدانیم که دشمنان با استفاده ازابزارهای رسانه ای و تبلیغاتی گسترده که دارندتمام توان خودرابرای ایجادتفرقه وآشوب بین مسلمان ها بکاربسته اند وتلاش می کنند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکاخوب می داند قدرت مقابله باجمهوری اسلامی را ندارد وبه همین خاطر برای جنگ وآشوب علیه ایران  ناتوی عربی به راه انداخت که با عنایت خداوند واقتدار نظام اسلامی آن نیز با شکست مواجه خواهد شد و ایران وجبهه مقاومت هر روز قوی تر می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در بخشی دیگر از سخنان خودبه تشریح مبحث رفراندوم اقلیم کردستان عراق پرداخت و گفت:بحث استقلال کردهای عراق شاید به ظاهر یک چیز خوبی باشداما اسرائیل به صورت علنی پشت این قضیه است وهدف این است که یهودیهای کرد به این منطقه برگردانده ودرآنجا ساکن شوندکه این موضوع به نوعی پایه گذاری وتشکیل اسرائیل کوچک دیگری دراقلیم کردستان عراق است وبایدفهمیددشمنان وبخصوص صهیونیستها هیچ وقت برای مسلمان ها خیر نمی خواهد و کردها در این ماجرا قربانی می شوند.

وی درادامه به جنایت کشتار ملت مسلمان میانمارپرداخت وگفت: اکنون در میانماربا حمایت اسرائیل وعربستان سعودی اعمال ضد انسانی علیه مسلمانان اهل سنت انجام می شود و سازمان ملل و سازمان های به اصطلاح حقوق بشری هم ساکت نشسته و نظاره گر هستند.

وی تصریح کرد: علما باید نقش و جایگاه مرجعیت خود را حفظ کنند چه از نظر کمیت و چه کیفیت چرا که بسیاری از مناصب و جایگاه های شغلی که در گذشته شاهد نقش آفرینی روحانیون بودیم به دلیل نبود آمادگی به دیگران واگذار شده است.

نماینده ولی فقیه دراستان کردستان باانتقادازآلوده بودن فضای مجازی وافکارپلید دشمن دراین زمینه  اظهارداشت:چون مدیریت فضای مجازی دست دشمن است آنهاهمواره می‌کوشند باتخریب اعتقادات وباورهای دینی ملت ماوگسترش شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های شیطانی و ناسالم جوانان وسرمایه‌های مملکت رابه انحراف بکشانند.

یکی از مباحث بسیار مهم و کاربردی که در نظام اخلاقی اسلام و آموزه های قرآنی از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار می باشد، موضوع اعتدال و میانه روی در تمام امور زندگی است. هرگاه انسان به درستی این شاخص و اصل اخلاقی را در زندگی خود نهادینه کند، تمام ارزش های دینی و اخلاقی در مسیر صحیح خود قرار خواهند داشت. مفهوم «اعتدال» بازگشت به معنای لغوی عدل است، اعتدال به معنای میانه روی میان دو حالت افراط و تفریط است. خدای متعال در قرآن کریم امت اسلامی را امتی معتدل و میانه رو معرفی کرده است.

برگزیده ها