صفحه نخست

۳۳۰ برنامه هفته امر به معروف و نهی از منکر در کردستان برگزار می‌شود

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان از اجرای ۳۳۰ برنامه هفته امر به معروف و نهی از منکر در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ محمود الله‌مرادی روز 29 شهریور در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد، با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و تبریک آغاز هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: امروز اقتدار کشور ایران از همه زمان‌هایی که انقلاب اسلامی شکل گرفته، بیشتر است و دشمن از همین اقتدار ما رنج می‌برد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان خاطرنشان کرد: امروز دشمن به دنبال آزمایش روش‌هایی است که در آن شکست خورده است.

وی با بیان اینکه ما در جنگ تحمیلی با دست خالی در برابر دشمنان و ابرقدرت‌های شرق و غرب ایستادگی و مقابله کردیم، گفت: خون پاک شهدا در طول هشت سال جنگ تحمیلی موجب شد پایه‌های انقلاب استوار و محکم بماند.

الله‌مرادی به هفته امر به معروف و نهی از منکر و برنامه‌هایی که در این هفته برگزار می‌شود، اشاره کرد و گفت: شعار این هفته "نهضت حسینی وحدت کلمه دفاع مقدس و امر به معروف و نهی از منکر" است و وقتی به اصل شعار توجه می‌کنیم پایه‌های اصلی شکل‌گیری نظام اسلامی در آن نهفته است.

به گفته وی، وحدت یکی از لازمه‌های شکل‌گیری انقلاب و نیاز ضروری ادامه و پایداری این نهضت است و همه باید در این راستا با تمام توان تلاش کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: بحث تاریخ دفاع مقدس باید به عنوان یک تاریخ جداگانه در تاریخ کشور ثبت شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در قرآن مجید 70 بار به صورت کاملا صریح به معروف و نهی از منکر اشاره شده است، گفت: در قرآن به صورت واضح آمده باید در میان شما کسانی باشند که امر به معروف و نهی از منکر بکنند.

الله‌مرادی اذعان کرد: در جایی از بزرگان روایت است که اساس دین که جهاد است در مقابل امر به معروف و نهی از منکر مانند قطره‌ای از دریا است.

وی اضافه کرد: امروز ما به ترویج این فریضتین الهی نیاز همیشگی داریم چرا که بعضی‌ها عادت کرده‌اند بی‌مورد از افراد مچ‌گیری‌هایی کنند که هیچ پایه و اساسی ندارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با تاکید بر اینکه دین اسلام دین رحمت و مهربانی است، افزود: باید به جای بیان اشکالی که از هم‌نوع خود می‌گیرید در فضای مجازی با تذکر درست و محترمانه زمینه را برای رفع این خطا فراهم و دنبال نتیجه هم نباشید.

وی اذعان داشت: ما برای اینکه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه ترویج کنیم در طول هفته امر به معروف و نهی از منکر برنامه‌هایی که در طول سال به صورت مستمر انجام می گردد در طول هفته به صورت کاملا برجسته‌تر انجام می‌دهیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان اینکه در طول این هفته 330 برنامه مختلف را اجرا می‌کنیم، گفت: هدف از اجرای این برنامه این است که امر به معروف و نهی از منکر یک فرهنگ همگانی شود.

به گفته این مقام مسوول، گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باید در هر شرایطی انجام شود و نباید به یک زمان و دستگاه خاص خلاصه شود.

وی از دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، اجرای مانورهای مختلف تذکر لسانی، عیادت از بیماران و مراکز توانبخشی و سالمندان در شهرستان‌ها، حضور در نماز جمعه و غیره را از برنامه‌های این هفته در استان عنوان کرد و گفت: دیدار با سالمندان، احترام به بزرگترها به ویژه والدین، جلوگیری از منکراتی مانند رشوه‌خواری، عدم پاسخگوی مناسب به ارباب رجوع و غیره از منکراتی است که متاسفانه برخی از معروفات به فراموشی سپرده شده هستند.

وی با بیان اینکه برنامه هفته امر به معروف و نهی از منکر در استان به نحوی تعریف شده که برای مقاطع و اقشار مردم برنامه داشته باشیم، گفت: در هر مدرسه، هر اداره و هر شهرستان برنامه خاص اجرا خواهد شد.

به گفته الله‌مرادی، عطرافشانی مزار شهدا برگزاری شورای اداری با محوریت سلامت اداری از برنامه‌هایی است که در این هفته در تمام شهرستان‌های استان برگزار خواهد شد.

وی از برگزاری ویژه برنامه‌ بانوان و همایش نقش رسانه‌ها در ترویج فریضتین امر به معروف و نهی از منکر از برنامه‌های دیگر این هفته است، عنوان کرد: افتتاح و برگزاری نمایشگاه‌هایی مختلف نیز در دستور کار قرار گرفته است و امیدواریم رسانه‌ها نیز در راستای ترویج بیش از پیش امر به معروف و نهی از منکر کمک کار ستاد باشند.

وی اظهار کرد: رسانه‌ها می‌توانند از ظرفیت رسانه‌ای خود برای بیان جلوه‌های معروف و تذکر دادن در مورد منکراتی که متاسفانه امروز در برخی بخش‌ها شاهد هستیم، استفاده کنند.

الله‌مرادی از بیکاری به عنوان یکی از مهم‌ترین مشکلات در استان نام برد و گفت: بکارگیری افراد توانمندی که بتوانند در توسعه استان تاثیرگذار باشند باید در بدنه دستگاه‌های اداری بکارگیری شوند و این رسالت اصلی مسوولان و نمود کاملی از امر به معروف است.

وی با بیان اینکه 65 هزار نفر عضو طلایه‌دار،یادآوران و یاوران در کردستان وجود دارد، اذعان کرد: 3 هزار و 810 شورای امر به معروف در سطح استان فعالیت می‌کنند.

برگزیده ها