صفحه نخست

نشست هم اندیشه اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با آموزشکده فنی حرفه ای دختران سنندج

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در نشست هم اندیشه اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر آموزشکده فنی حرفه ای استان ضمن تسلیت ایام ماه محرم با بیان اینکه کار آموزش شما استادان داشنگاه به جوانان یک معروف است گفت: خانم ها در عرصه کار دارای بهترین فعالیت که نشانه وجدان کاری بالای آنهاست، انجام می دهند.

محمود الله مرادی اظهار داشت: جامعه باید به جای مدرک گرای به سمت تحصیل و آموزش عملی سوق داده شود چرا که اثر گذاری یک کار عملی به مراتب بیشتر از یک تئوری خالی بر جامعه است و اهمیت دادن به اخلاق در کنار علم باعث پیشروی اهداف می شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در خطاب به مسئولان آموزشکده فنی حرفه ای دختران سنندج با بیان اینکه این دانشجوایان مادران آینده جامعه را تشکیل می دهند؛ گفت: مربیان نباید به طور ناقص آموزش بدهند و باید نیاز آموزشی دانشجویان را به طور کامل برطرف کنند ؛ شما مسئولیت معلمی و تربیت اخلاقی دانشجویان را بعمل دارید باید به طور صحیح مهارت های تخصصی و درست زندگی کردن را به آنها آموزش دهید.

وی ادامه داد: اگر رضا و خشنودی خدا را می خواهید و طالب جامعه پویا و سالم هستید باید آموزش علم همراه با اخلاق باشد و باید به صورت عملی و اخلاقی کار بکنیم.

الله مرادی با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: باید رشته های جذب استان شود که کاربردی و موثر باشد.

الله مرادی تصریح کرد: ستاد امر به معروف به دنبال اقدامات فرهنگی جهت اصلاح جامعه  و اجرا و رعایت قوانیین نظام جمهوری اسلامی ایران در چهارچوب قانون است پس انتظار می رود که مسئولین آموزشگاه نیز با اصول فرهنگی در اصلاح عوامل مروج امر فریضتین و مشاوره دلسوز برای دانشجویان داشنکده اقدام کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در پایان با بیان اینکه اهمیت مبارزه باجنگ نرم به مراتب بیشتر از جنگ سخت است، زیرا خط و مرزی در آن مشخص نیست و تمام اعتقادات و باورها دینی ما را زیر پا گذاشتند؛ گفت: امروزه استکبار نوک پیکان تهاجم خود را مادران جامعه قرار داده است پس باید جایگاه مادر را مورد توجه قرار دهیم و با آموزش های لازم از ترویج منکرات جامعه جلوگیری کنیم.

خانم دانشور رئیس آموزشکده فنی حرفه ای دختران سنندج نیز با بیان اینکه همشیه سعی براین بود با دید رفعت تذکرات لسانی داده شود؛ گفت: هدف ما از این جلسه آسیب شناسی مشکلات موجود در آموزشکده و ارائه راهکارها لازم است .

دانشور بیان داشت: دغدغه ما کار علم و بحث فرهنگی است علی رغم مشکلات مالی،همیشه مشاوره فرهنگی جهت ارشاد دانشجویان بکارگرفته شده است.

رئیس آموزشکده فنی حرفه ای دختران سنندج گفت: در این آموزشکده سعی بر این بوده است استفاده از مدیران و تمامی کارکنان بر اساس رزومه و گزنیش کامل باشد.

دانشور در پایان اظهار داشت: در سال تحصیلی علی رغم کمبود نیرو جهت آموزش های لازم نیروهای مورد نیاز در اختیار آموزشکده قرار نداده اند.

در پایان دکتر علی اصغر حسینی مسئول پژوهش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان اینکه این آموزشکده چون به لحاظ سن، دو سال زودتر از سایر دانشگاه های دیگر وارد مقطع دانشگاه می شوند؛  اظهار داشت: اگر بخواهیم تحت تاثیر برخی مشکلات جامعه قرار نگیرند باید با آسیب شناسی دقیق به لحاظ فرهنگی وارود شویم و در این راستا مجمع نخبگان اندیشه ورز ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آماده است با آموزشکده فنی و حرفه ای دختران سنندج همکارهای لازم را انجام بدهد.

برگزیده ها