صفحه نخست

خانواده مؤثرترین عامل انتقال فرهنگ و رکن بنیادی جامعه است

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مسئول امورزنان وخانواده ستادامربه معروف ونهی از منکرشهرستان بیجارگفت: انسان ها در خانواده به هویت و رشد شخصیتی خود دست می یابند و در همین نظام خانواده سالم به تکامل معنوی و اخلاقی نائل می شوند که مؤثرترین عامل انتقال فرهنگ و رکن بنیادیی جامعه است .

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار ، مهین آوج  در کارگاه آموزشی تحکیم و تعالی خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار گفت: گسترش و تعمیق فرهنگ اصیل اسلامی در خانواده جهت تربیت نسل سالم ، با ایمان و مسئولیت پذیر در قبال خود صورت می پذیرد؛ لذا خانواده و جامعه از ضروریات جامعه اسلامی است . نهاد خانواده مقدس ترین نهاد است. و تعبيرات به کاررفته درروايات و آيات قرآني درخصوص خانواده نيز حاکي از مقدس بودن کانون خانواده است که نمونه اي براي آن قابل تصور نيست در اسلام همه چیز از خانواده آغاز میشود و قرآن مجید می‌فرماید: «ان الله یرید ان یذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیرا» وقتی در کتاب آسمانی ما از اهل بیت نام برده شده، یعنی برای پیامبر اکرم(ص) نیز خانواده نقطه آغاز و ترقی بوده است.

وی افزود: متاسفانه ما با پروژه ای روبه رو هستیم که خانواده های ایرانی را هدف قرار داده اند چندی پیش مدیر عامل شبکه فارسی زبان فارسی وان مهمان برنامه صدای آمریکا  بوده است. وقتی مجری برنامه از او پرسید: برنامه آینده شما چیست؟ او گفت تا سال ۲۰۲۰ کاری می کنیم که مردهای ایرانی خودشان زن هایشان را برای نمایش دادن از خانه بیرون بفرستند. برای نابودی ایران باید در خصوص کلمه ی مقدسی به نام خانواده هزینه کرد و من قصد دارم تا موضوع "مادر" را در دستور کار خود قرار دهم و در ایران که مادر خانواده همه چیز را مدیریت می کند باید مورد هدف قرار گیرد و اگر مادر را به لجن بکشیم تمام این جامعه به لجن کشیده خواهد شد

ایشان در ادامه با بیان اینکه انسان ها در خانواده به هویت و رشد شخصیتی دست می یابند و در خانواده های سالم به تکامل معنوی و اخلاقی نائل می شوند و خانواده مؤثرترین عامل انتقال فرهنگ و رکن بنیادیی جامعه است افزایش ضریب آگاهی جامعه را نسبت با آسیب های موجود یک امر ضروری دانستند.

برگزیده ها