صفحه نخست

اصالت فرهنگی و تمدنی از پایه های استحکام ملت ها است

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان یکی از پایه های استحکام هر ملتی را اعتقاد، اصالت فرهنگی وتمدنی آنها خواند و گفت: هویت ایرانی وانقلابی ازجمله ویژگی های ملت ما است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز سه شنبه در جریان دیدار مشاوروزیر تعاون در امور فرهنگی  و روابط حوزه های علمیه و روحانیون در سنندج با اشاره به اینکه ایران اسلامی دارای ظرفیت های زیادی است، گفت: به هر کدام از ظرفیت های موجود در ایران توجه شده موجب سرفرازی کشورمان در عرصه جهانی شده است.

وی عنوان کرد:  پیشرفت های علمی دنیا در علوم مختلف هم مدیون اندیشمندان جهان اسلام و هم دانشمندان و بزرگان ایرانی است.

وی یکی از پایه های استحکام هر ملتی را فکر، اعتقاد، باور، اصالت فرهنگی، تمدنی وهویتی آنها خواند و بیان کرد: هویت ایرانی وانقلابی ازجمله ویژگی های ملت ما است.

نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: اگر هویت ایرانی وانقلابی خود را حفظ کنیم هیچ دشمنی توانایی مقابله و تهاجم برعلیه ما را نخواهد داشت.

آیت الله شاهرودی یکی از ارکان دیگر حفظ کشورها را اقتصاد ومعیشت ذکر کرد وافزود: دشمنان کشورما به دنبال وابسته کردن ایران از طریق اقتصادش هستند لذا ما باید اقتصاد مملکتمان را مستقل کنیم واین مهم هم با کار، تلاش و تولید ثروت امکان پذیر است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به حرف های رییس جمهور آمریکا در ارتباط با ایران اشاره کرد و گفت: خود امریکایی ها هم معتقدند ترامپ دیوانه است و دارد آبرو و حیثیت آنها را در دنیا می برد.

وی اظهارداشت: ترامپ با سخنان اخیرش چهره واقعی امریکا را به همگان نشان داد، رییس جمهور کشوری که مدعی ابر قدرتی و کدخدایی جهان را دارد به کشور با تمدن و سابقه تاریخی چون ایران توهین می کند و این نشان از بی ادبی آنها است.

نماینده ولی فقیه دراستان کردستان با اشاره به اینکه مردم ما خوب تصمیم می گیرند و دوست و دشمن خود را می شناسند، گفت: دستور دین مبین اسلام است که مسلمان ها نباید زیر سلطه استکبار و دشمنان دین بروند.

آیت الله حسینی شاهرودی اظهارداشت: رهبران و سران القاعده، طالبان و داعش از سرسپردگان استکبار جهانی هستند و عده ای از جوانان مسلمان هم متاسفانه فریب سخنان آنها خوردند و به این گروه ها پیوستند.

وی عنوان کرد: تمامی کارشناسان براین باورهستند که امنیت ایران به این دلیل اقتدار سپاه درسوریه، عراق و لبنان بوده است.

وی بیان کرد: امریکا در کشورهای اسلامی مردم و نیروهای نظامی این کشورها را مورد حمله قرار می دهد و این درحالی است که ایران مدافع و حامی مظلومان جهان است.

نماینده ولی فقیه دراستان کردستان افزود: همه دنیا فهمیدند ایران حتی اگر به ضررش باشد در برابر تعهد خود می ایستد و این نشان می دهد دیگر کشورها می توانند به ما اعتماد و در کشورما سرمایه گذاری کنند.

برگزیده ها