صفحه نخست

اسلام دین "وحدت و برادری" است؛ گروهک‌های افراطی و تندرو به دنبال نابودی مسلمانان هستند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گزارشی از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های کردستان؛ائمه جمعه شهرستان‌های کردستان با بیان اینکه اسلام دین "وحدت و برادری" است، تأکید کردند: مسلمانان در برابر اهداف و توطئه شوم دشمنان وحدت و انسجام خود را حفظ کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان ، ماموستا عبدالله حیدری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بانه با انتقاد از اظهارات و فتواهای برخی افراد در مورد دین اظهار داشت: متأسفانه امروزه برخی افراد با بی‌توجهی به نظر علمایان دینی، فتواهای نادرست می‌دهند؛ لازم است همه مسلمانان بدانند که دشمنان به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه در بین امت اسلام هستند.

وی با بیان اینکه گروهک‌های افراطی و تندرو به دنبال نابودی مسلمانان هستند، گفت: باید مسلمانان در برابر اهداف و توطئه شوم دشمنان "وحدت و انسجام" خود را حفظ کنند.

امام جمعه بانه با بیان اینکه اسلام دین "وحدت و برادری" است، تصریح کرد: علمای گذشته با استناد به این اصل همواره در راه ایجاد وحدت و همدلی بین مسلمانان تلاش کرده‌اند.

وی تفرقه را عامل ضعف و تسلط دشمنان بر مسلمانان دانست و ادامه داد: امیدوارم روزی برسد که تمام مسلمانان امت واحده و در سایه تعالیم حیات‌بخش اسلام «وحدت و برادری» بیش از پیش بیشتر شود.

ماموستا حیدری با بیان اینکه کفار دشمن اسلام و مسلمانان است، افزود: دشمنان و بیگانگان از تقرقه و دودستگی مسلمانان نفع می‌برند.

امام جمعه دیواندره: تمام مردم ایران "حامی و پشتیبان" سپاه پاسداران هستند

ماموستا معروف خالدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دیواندره اظهار داشت: اظهارات ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ارتباط با تروریست خواندن سپاه پاسداران «غیر عقلانی و دور از تفکر» بود.

وی با بیان اینکه تمام مردم ایران حامی و پشتیبان سپاه پاسداران هستند، گفت: استعمارگران به‌خاطر منابع ارزشمندی که در خاورمیانه وجود دارد در فکر تسلط بر این منطقه هستند به همین دلیل از سپاه همیشه قهرمان هراس دارند.

امام جمعه دیواندره تصریح کرد: ایران اسلامی از لحاظ امنیت و آرامش، کشور برتر منطقه است و این وضعیت کنونی به‌خاطر وجود نیروهای نظامی و انتظامی کشور بوده که امنیت را در داخل کشور و خارج از مرزها تأمین کرده‌اند.

وی ادامه داد: آمریکا سپاه پاسداران را تروریست خواند تا در منطقه به اهداف و منفعت خود برسد اما هیچ‌وقت به افکار شوم خود نمی‌رسند.

ماموستا خالدی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با اشاره به آسیب‌های طلاق در شهرستان، افزود: نباید والدین در زندگی زوج‌ها دخالت کنند بلکه باید پشتیبان آنها باشند؛ بدون تبعیض هر دو نفر را فرزند خود بدانند و در فکر مقابله با آنان نباشند.

وی اظهار کرد: باید والدین دخالت مثبت و به نفع جوانان داشته باشند؛ زوجه هم نباید از مهریه به عنوان ضربه زدن به شوهر استفاده کند بلکه به‌فکر تداوم و ثبات زندگی خود باشند.

امام جمعه مریوان: "غرور و تکبر" در دین مبین اسلام هیچ جایگاهی ندارد

ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مریوان با تاکید بر رعایت رفتار و کردار حسنه اظهار داشت: در دین مبین اسلام تمامی افراد همانند یکدیگر و هیچ تفاوتی با هم ندارند.

وی گفت: رعایت حق و حقوقات دیگر افراد جامعه همراه با داشتن اخلاق حسنه از جمله ضروریات دین مبین اسلام است.

امام جمعه مریوان تصریح کرد: در دین مبین اسلام تمامی افراد درون جامعه در یک سطح و زبان، رنگ و نژاد هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد بنابراین نباید برای خود دوران آقازادگی را بسازیم و خود را برتر از دیگران بدانیم.

وی با اشاره به رفتار و کردار پیامبر مکرم اسلام(ص) در دوران زندگی خود گفت: غرور و تکبر هیچ‌گاه در دین مبین اسلام جایگاهی نداشته و ندارد و انسان‌ها تنها در میزان انجام اعمال نیک و رفتار حسنه با یکدیگر تفاوت دارند.

ماموستا شیرزادی افزود: تنها راه رسیدن به سعادت دینی و دونیوی انجام اعمال نیک و رفتار حسنه است، بنابراین باید این رفتار و کردارمان را به اقوام درجه یک خود اثبات و سپس در جامعه برای ترویج آن اقدام کنیم.

امام جمعه دهگلان: "کمبود امکانات و زیرساخت‌های ورزشی" در شأن جوانان دهگلانی نیست

ماموستا یدالله محمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دهگلان با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ اظهار داشت: توهینات نابخردانه رئیس جمهور آمریکا نسبت به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شدت "محکوم" است.

وی گفت: باید رئیس جمهور آمریکا و دشمنان نظام بدانند که توهین به سپاه پاسداران یعنی توهین به ملت و کشور ایران، چراکه سپاه قهرمان برای دفاع از مردم و ملتشان از بطن همین جامعه برخاسته‌اند.

امام جمعه دهگلان در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با اشاره به هفته تربیت‌بدنی و جمعیت جوان این شهرستان تصریح کرد: «کمبود سرانه ورزشی و زیرساخت‌های ورزشی» در شأن جوانان دهگلانی نیست و باید برای بهبود و رفع معضلات کنونی تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شود.

وی ادامه داد: مردم این منطقه از اوایل انقلاب تاکنون، در همه صحنه‌ها حضور پرنگ داشته‌اند اما چون دهگلان، شهرستان جدیدالتأسیس بوده در همه زمینه‌ها بسیار محروم است.

ماموستا محمدی با بیان اینکه دهگلان قطب کشاورزی استان است، افزود: استاندار جدید کردستان به محرومیت‌های این شهرستان توجه ویژه داشته باشد و در راستای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان منطقه گام بردارد.

وی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با تأکید بر لزوم رعایت احترام پدران و مادران در زندگی اظهار کرد: اینکه برخی از جوانان پدران و مادران خود را به سرای سالمندان می‌برند واقعاً جای تأسف دارد.

امام جمعه موقت بیجار: اقتدار و توان سپاه پاسدارن بی‌نظیر است

حجت‌الاسلام یعقوب علی‌ صفری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بیجار با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: ترامپ خیال کرده که می‌تواند میان نیروهای مسلح کشور جدایی بیندازد اما باید دشمنان بدانند سپاه همیشه در تمام صحنه‌ها حضور فعال و بازوی پرتوان انقلاب اسلامی بوده و اقتدار آنها تا آخر هم پایدار است.

وی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با بیان اینکه تقوا بهترین توشه برای دنیا و آخرت و شرط عاقبت به خیری است، گفت: اگر تقوا نباشد هیچ عملی در نزد خداوند متعال قابل قبول نیست.

امام جمعه موقت بیجار با اشاره به آیات و احادیثی در مورد نعمت‌های حلال تصریح کرد: برخی افراد در زندگی خود نعمت‌های حلال را کنار می‌گذارند و با اختیار خودشان به دنبال روزی‌های حرام می‌روند اما باید بدانند روزی حرام همانند آتشی به بنیان خانواده‌هاست و در زندگی آنان تأثیر خود را می‌گذارد.

وی ادامه داد: دوری ازحق، بی‌تأثیر شدن گفتار حق، نگرانی و وحشت، بی‌برکت شدن اموال و از بین رفتن رزق و روزی حلال در زندگی از تأثیرات منفی روزی حرام است.

صفری افزود: باید در زندگی خود از نعمت‌های خداوند و روزی‌های حلال که به دست می‌آوریم استفاده و به نیازمندان نیز کمک کنیم.

برگزیده ها