ارتقای سطح کیفی شوراهای امر به معروف اولویت ستاد احیای کردستان است

جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: کردستان در زمینه تشکیل شوراهای امر به معروف در سطح شهرها، بخش‌ها و دهستان‌ها پیشتاز است که امسال کیفیت بخشی به این شوراها را در برنامه دارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در جلسه معاونت سازمان‌های نظامی و قضایی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: برگزاری جلسات ستاد با حضور معاونت‌های مختلف به ویژه در ماه‌های نخست سال ابلاغیه ستاد مرکزی بوده و با هدف برنامه‌ریزی برای تحقق هرچه بهتر اهداف در این حوزه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته در زمینه احیا و ترویج فریضتین الهی امر به معروف و نهی از منکر در سطح استان اقدامات خوبی انجام شده است، افزود: در حال حاضر در کل شهرستان‌های ستادهای امر به معروف و نهی از منکر و معاونت‌های مختلف زیرمجموعه ستاد تشکیل و فعالیت می‌کنند.

جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان اضافه کرد: اقدامات و برنامه‌ها در سطح خوبی پیش می‌رود، اما تا رسیدن به نقطه ایده‌آل در این حوزه هنوز نیاز به تلاش و کار بیشتر است.

الله‌مرادی نظارت بر نحوه عملکرد ستادهای شهرستانی به منظور تقویت آنها را از مهم‌ترین اولویت‌های ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان عنوان کرد و بیان داشت: در سال گذشته 3 مرتبه بازدید از ستادهای شهرستانی صورت گرفته و تا حدود زیادی مشکلات رفع شده است.
به گفته وی، عملکرد ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان در سال گذشته با اقدامات و تلاش‌هایی که از سوی اعضا انجام شد از سطح معمولی به جایگاه خوب ارتقا یافته است.

وی ابراز امیدواری کرد؛ برگزاری این جلسات در آغاز سال جدید بستر را برای تحقق هرچه بیشتر اهداف در حوزه ترویج امر به معروف و نهی از منکر در استان فراهم کند.

الله‌مرادی افزود: تعامل بیش از پیش معاونت‌ها و دستگاه‌های مختلف در راستای ترویج و نهادینه کردن این فریضتین الهی نقش مهم و بالایی در تحقق اهداف دارد.

جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان بر ساماندهی شوراهای امر به معروف در شهرک‌های نظامی و انتظامی در سطح استان تاکید کرد و گفت: توجه بر عملکرد شوراهای امر به معروف در سطح ادارات و کارخانجات به منظور تحقق هرچه بیشتر اهداف یک نیاز ضروری است.

الله‌مرادی افزود: باید در انتخاب اعضای شوراهای شهرک‌های نظامی و انتظامی از افرادی استفاده شود، که روحیه امر به معروف و نهی از منکر بیشتری داشته باشند تا شاهد خروجی بهتر در عملکرد آنها باشیم.

به گفته وی، استان کردستان از معدود استان‌هایی است که ستادها و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر نه تنها در شهرستان‌ها و بخش‌های آن بلکه در دهستان‌ها نیز تشکیل شده است.

جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان افزود: مهم‌ترین اولویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده تلاش در راستای ارتقای هرچه بیشتر کیفیت ستادها و شوراها در سطح استان است.

برگزیده ها