گزارش تصویری همایش عفاف و حجاب

روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان – بخش چند رسانه ای؛ همایش حافظان حریم خانواده که به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و هفته عفاف و حجاب در سالن همایش حضرت امام (ره) واقع در خیابان اکباتان شهرستان سنندج روز شنبه بیست و سوم تیرماه سال جاری با شرکت بیش از 1000 نفر از بانوان فرهیخته بسیجی و طلایه دار امر به معروف و نهی از منکر شهرستان و با حضور حجت الاسلام دکتر توانایی از ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور و جمعی از مسئولان فرهنگی استان برگزار گردید.

برخی از اهم مطالب عنوان شده در این همایش به شرح ذیل می باشد:

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدحسین توانایی از استاید برجسته دانشگاههای تهران و مسئول اداره بازرسی و نظارت ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور  در این همایش اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم بر اهمیت حجاب تاکید کرده و همچنین شاعران و بزرگان زیادی از جمله حافظ بر رعایت حجاب تاکید کرده‌اند.

حجت‌الاسلام توانایی با بیان اینکه بانوان باید در حوزه حجاب به خودباوری برسند، بیان کرد: باید این خودباوری را در کسانیکه به آن اعتقاد ندارند به وجود آورد.

عسگری فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سنندج گفت: برخلاف سایر مکاتب که از حجاب تعابیر دیگری دارند، حجاب در اسلام نماد و نشانه پاکدامنی زن مسلمان است.

زارعی فرماندار شهرستان سنندج گفت: وجود حجاب و عفاف در بین زنان، مادران و دختران ایران زمین نماد هویت تاریخی کشور ما است که برای پاسداشت و حفظ آن باید کوشید.

برگزیده ها