نزاع و تفرقه در جهان اسلام نتیجه‌ای جز تضعیف ندارد/امنیت ایران به وحدت گره خورده است

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در کردستان با اشاره به اهمیت وحدت، گفت: نزاع و تفرقه در جهان اسلام نتیجه‌ای جز تضعیف ندارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در همایش نقش علما و روحانیت در وحدت امت اسلامی که هم اکنون در سالن شهدای روحانی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج در حال برگزاری است، اظهار کرد: در این همایش نقش مهم علما و روحانیون در وحدت اسلامی مورد واکاوی قرار می‌گیرد.

وی از مقام معظم رهبری به عنوان منادی وحدت در جهان اسلام نام برد و گفت: بحث وحدت از مباحث مهم و عقلانی است که باید همواره مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

وی اضافه کرد: روحانیون منادیان و پرچم‌داران وحدت در جهان هستند و باید از این ظرفیت‌ها در راستای توسعه وحدت و تبیین نقش این مهم بهره گرفته شود.

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن به اهمیت وحدت در آیات متعدد اشاره فرموده است، گفت: برگزاری این همایش‌ها در راستای توسعه وحدت از مباحثی است که خداوند در آیات قرآن انسان‌ها را به آن توجه می‌دهد.

به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان، خداوند تفرقه را نمی‌پسند و همه باید به ریسمان الهی چنگ زده و از تفرقه دوری کنیم.

وی گفت: باید وحدت را یک نعمت بزرگ که امنیت ما به آن بسته است بدانیم و در راستای حفظ و توسعه آن باید تلاش کنیم.

حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: پیوستگی قلب‌ها به هم و اتحاد و وحدت و برادری که بین مسلمانان است موجب توسعه و تقویت پایه‌های اسلام ناب محمدی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسلمان مشترکات مهم زیادی دارند که به واسطه این مشترکات جزو یک خانواده قرار گرفته‌اند، گفت: مسلمانان در کنار خدایی واحد، دین واحد، کتاب واحد و پیامبر واحد، هدف مشترکی دارند که رسیدن به آن بدون اتحاد امکان‌پذیر نیست.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: توصیه به وحدت و ایجاد بسترهای لازم برای یادآوری این مسئله مهم از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به صورت ویژه در جهان اسلام مورد توجه قرار گیرد.

وی اطاعت خدا و رسول خدا را وظیفه ملت‌های مسلمان دانست و گفت: خداوند و رسول خدا مسلمانان را به وحدت دعوت می‌کنند و ما باید از این دستور پیروی کنیم.

حسینی‌شاهرودی افزود: نزاع و تفرقه بین جهان اسلام نتیجه‌ای جز تضعیف شدن ندارند.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام در مسیر تفرقه‌افکنی هزینه‌های زیادی می‌کنند، گفت: امروز دشمنان برای ایجاد تفرقه در جهان اسلام دست به هر کاری می‌زند و دست به کشتار وحشیانه، مسلمانان در کشورهای مختلف می‌زنند.

حسینی‌شاهرودی با طرح این سوال که چرا دشمنان باید جرأت پیدا کرده و بیت‌المقدس را بخواهند به عنوان پایتخت اسرائیل معرفی و مسلمانان را در میانمارک و سایر کشورهای مسلمان به خاک و خون بکشند، گفت: این به دلیل وجود تفرقه در بین مسلمانان است که باید با این موضوع مقابله کرد.

وی خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین ثروت‌ها و سرمایه‌های انسانی و خدادادی در کشورهای مسلمان است و باید از این ظرفیت‌ها در راستای تقویت و توسعه این دین الهی تلاش کرد.

وحدت شعار اصلی امام در تشکیل نهضت انقلاب اسلامی بود

نماینده ولی فقیه در استان کروستان اضافه کرد: امام خمینی(ره) بنیان‌گذار انقلاب اسلامی وحدت را شعار این نهضت الهی کرد و همین امر موجب پیروزی و تداوم انقلاب شده است.

وی خاطرنشان کرد: فتوایی که رهبر انقلاب اسلامی در زمینه حرام بودن توهین به مقدسات جهان اسلامی مسلمانان را به هم نزدیک کرد.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه علما نقش مهمی در تبیین مسئله وحدت دارند، گفت: باید از ظرفیت روحانیون در این راستا بیش از پیش استفاده شود.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها