مردم هم باید دولت مردان را به خیر و نیکی دعوت نمایند / امر به معروف و نهی از منکر نیاز به هزینه دارد

معاون مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان اینکه مردم هم باید دولت مردان را به خیر و نیکی دعوت نمایند؛ اظهار داشت: بعضی از مسؤلین دنبال کارهای بی حاشیه و بی چالش هستند؛ اما امر به معروف و نهی از منکر نیاز به هزینه دارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ حجت الاسلام و المسلمین مختار کرمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و معاون مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اظهار داشت: یکی از منکرات که ما گرفتار آن هستیم این جلسات متعدد بی اثر،کم فایده یا بی فایده است که مانع انجام کارها و پاسخگویی به ارباب رجوع می­باشند اما شرکت در جلسه امر به معروف و نهی از منکر یک واجب شرعی  و واقعا باید برای آن وقت گذاشت.

شرایط امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه قرآن و سنت

وی با بیان این که اعضا ستاد امر به معروف و نهی از منکر  باید از سه خصوصیت دارند اخلاص در عمل، دلسوزی برای مردم و کار برای رضای خدا برخوردار باشند؛ اظهار داشت:با دستمال کثیف نمی توان شیشه را پاک کرد لذا برای امر به معروف و نهی از منکر باید ابتدا از خودمان شروع و دارای یک سری خصوصیات ویژه و برجسته بوده تا تاثیر بگذارد؛ ولی کسی که خود مرتکب منکر می شود نمی تواند مانع منکرات باشد.

حجت الاسلام کرمی تصریح کرد: قرآن که ودیعه و امانت الهی است و باید تمام کارها امر به معروف و نهی از منکر با محوریت قرآن باشد؛ تا رفتارها،  قرآنی و پیامبری و اهل بیتی نشود هیچ کاری نمی توان انجام داد و براساس ادعای صرف نمی توان حافظ ارزش ها بود سخنرانی و شعار راحت است اما خیلی ها در میدان عمل مردود می شوند

امر به معروف و نهی از منکر نیاز به هزینه دارد

کرمی با بیان اینکه بعضی از مسؤلین دنبال کارهای بی حاشیه و بی چالش هستند لذا امر به معروف و نهی از منکر نیاز به هزینه دارد؛ براساس اصل هشتم حاکمیت موظف است مردم را به خیر و نیکی دعوت کند و مردم هم وظیفه دارند نسبت به دولت انجام امر به معروف و نهی از منکر را فراموش نکنند .

کرمی ادامه داد: همیشه انگشت اشاره امر به معروف و نهی از منکر از دولت به سمت مردم می­رود اما مردم هم باید دولت مردان را به خیر و نیکی دعوت نمایند و در بیان انتقادات سازنده از مسئولین و مدیران هیچ تعرضی به آن ها نشود. متأسفانه این شرایط فراهم نشده، لذا باید شرایط فراهم شود تا بتوان از مدیران و مسئولین و … انتقاد کرد و آن ها را امر به معروف و نهی از منکر نمود.

انبیا و اهل بیت برای راهنمایی و ارشاد مردم بسیار هزینه دادند

این مسئول با اشاره به اینکه ما باید همیشه حرف حق را بگوییم و حرف حق هیچگاه گم و ازبین نمی رود لذا باید حق را گفت هر چند به ضرر خودمان باشد؛ اظهار داشت: باید از نظام و حاکمیت دفاع کرد و می توان از کم کاری ها و سهل انگاری ها انتقاد کرد و هدف سازندگی باشد نه تخریب لذا می بایست (فرهنگی و ایجابی باشد و نه سلبی) به اتفاقات و حوادث حساس بود. در بعضی جاها از اسامی و صفاتی استفاده می شود و بعد از مدتی بدون اطلاع رسانی تعویض میدد. لذا باید به هرچیزی که ارزشها معنویات و اعتقادات را زیر سوال می برد حساسیت نشان داد.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها