قانون اساسی همان امر به معروف و نهی از منکر است / ارائه گزارش به سازمان بازرسی باید برای رضای خدا و دلسوزی نظام اسلامی باشد

محمودرضا مهروز مدیر کل سازمان بازرسی و معاون بازرسی و نظارت ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با بیان اینکه قانون اساسی همان امر به معروف و نهی از منکر است ؛ اظهار داشت: ارائه گزارش برای پیگری از طریق سازمان بازرسی باید برای رضای خدا و دلسوزی نظام اسلامی باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ محمودرضا مهروز مدیر کل سازمان بازرسی و معاون بازرسی و نظارت ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در جلسه هماهنگی مسئولین دفاتر ستادهای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان های استان این ستاد اظهار داشت: مجموعه سازمان بازرسی کل از سازمانهای وابسته به قوه قضایه است و نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات را بر عهده دارد. نهایت کار ما در قالب سه فقره بازرسی برنامه ای، فرامین مقام معظم رهبری و منویات ایشان و مشکلات مردم در جهت اصلاح و پیش گیری از بروز فساد در دستگاهها و نهادهای دولتی و به دنبال صیانت از محیط اداری سالم و یک سازمان بدون جرم هستیم.

قانون اساسی همان امر به معروف و نهی از منکر است

مدیر کل سازمان بازرسی کردستان تصریح کرد: کاری که در این راستا انجام می شود همان امر به معروف و نهی از منکر است و قانون اساسی ما برگرفته از قرآن و شرع مقدس اسلام بوده و شامل بایدها و نبایدهای است که می توان گفت همان امر به معروف و نهی از منکر است.

مهروز با بیان اینکه هر کسی که در ادارات و سازمانهای حوزه کاری خود مفسده و مشکلی را مشاهد می کند حتماً گزارش آن را ارائه نماید؛ اظهار داشت: گزارش مستندی که افرادی که بدون غرض و صرفاً برای رضای خدا و دلسوزی نظام اسلامی مورد نظر قرار بگیرد که در آن آبرو و شخصیت افراد مدنظر و در جهت تسویه حسابهای شخصی و هوای نفسانی هم نباشد، قابل بررسی و پیگیری است.

وی با بیان اینکه وظیفه دیگر علاوه بر حسن اجرای قوانین نظارت بر حسن اجرای امور هم می باشد؛ اظهار داشت: و در جایی ورود می کنیم که در قانون تعریفی برای آن نباشد بحث فریظتین در حوزه مشخص نیاز به کار تلاش هوشیاری و دقت دارد.

مدیر کل سازمان بازرسی کردستان ادامه داد: بحث امر به معروف و نهی از منکر بر اساس آیات و احادیث به مساله تقوی خیلی توجه شده است. هدف ما در امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ یکی از نتایج این امر خداوند به ما می فرمایید، با احیاء این دو فریضه ارزشها  و تقوی را احیا می کنیم؛ لباس تقوا بهترین لباس برای ما بندگان خدا و بسیار ارزشمند و شاخص ارزیابی انسانهاست.

وی در پایان با بیان اینکه اگر ما آموزه های دینی را با جدیت در پی اصلاح خودمان پی بگیریم می توانیم در جامعه اثر گذار باشیم؛ اظهار داشت: امروزه جامعه ما بیش از هر زمانی به تقوا نیاز دارد؛ چرا در جامعه اسلامی ما این همه پرونده تخلف و فساد باید روی دست قوه قضایه بماند؟ چرا باید ارزشها معنویات و تقوی را زیر پا گذاشت؟ در حالی که ما در جامعه ای زندگی می کنیم که قوانین آن برگرفته از قرآن و سنت است و هدف سعادت و رستگاری انسان می باشد.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها