یکی از معروفات بزرگ وحدت و همدلی بین مسئولین می باشد

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در جمع مسئولین و مدیران ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان کامیاران اظهار داشت: کار ستاد یک کار ایجابی است و مطلقا از برخوردهای سلبی خوداری شده است و نگرش این ستاد در مسائل سیاسی یک بینش کلامی بوده که همان خط رهبری و نظام و انقلاب است.

الله مرادی با بیان اینکه دشمن با نفوذ فرهنگی سعی در بزرگ نمایی مشکلات کشور را دارد و به دلیل اینکه مسیر حرکت نظام اسلامی برخلاف خواسته­ ها و زیاده خواهی نظام سلطه است؛ در تمام دنیا همه هجمه­ ها علیه این نظام صورت می گیرد؛ اظهار داشت: باید مسئولین با آسیب شناسی دقیق سعی در برطرف نمودن مشکلات داشته باشند؛ باید امید را در جامعه پرورش دهیم و طبل ناامیدی را به دست نگیریم که این خود بزرگترین امر به معروف است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که « بالاترین معروف حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران است» به مسئله وحدت اشاره کرد؛ و اظهار داشت: وحدت ائمه جمعه در کامیاران یکی از معروفاتی می باشد که زبانزد همگان است؛ و باید همین امر در سطح استان نیز تقویت گردد، چرا که تضعیف دولت و نهادهای حاکمیتی و حکومتی؛ به معنای تقویت دشمن است؛ که این خود از بزرگترین منکرات می باشد.

الله مرادی بیان کرد: بحث امر به معروف و نهی از منکر فقط به حجاب خلاصله نمی شود بلکه رعایت حجاب یک واجب است و انجام وظایف لازم از سوی مسئولین هم خود یک معروف است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با بیان اینکه  کار ما دخالت در امور ادارات نیست بلکه پیشگیری از منکرات باید توسط شواری امر به معروف همان اداره صورت بگیرد؛ اظهار داشت: اگر هر مسئولی وظیفه خودش را انجام بدهد این بزرگترین معروف است و وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات، مدارس و روستاها انجام امورات جاری همان اداره بوده ولی در راستای پیشگیری از وقوع منکرات در آن مجموعه باید فعال و هوشیار باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

همه باید آمر به معروف و ناهی از منکر باشیم

حاج ماموستا توفیق قربانی امام جمعه اهل سنت کامیاران با بیان اینکه ما ائمه جمعه، هر هفته در خطبه های نماز جمعه بحث امر به معروف و نهی ازمنکر را مطرح می کنیم؛ اظهار داشت: در ستاد امر به معروف و نهی از منکر دنبال آمار و ارقام نباشیم بلکه اصل و اساس کار باید بر محور امورات فرهنگی و فرهنگ سازی باشد.

وی در پایان گفت: ما همه در مقابل خداوند و مردم مسئولیم و در قیامت مورد را باز خواست قرار خواهیم گرفت؛ پس به نحوی کار کنیم که همه آمر به معروف و ناهی ازمنکر باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امر به معروف و نهی از منکر باید از مسئولین شروع شود

حجت السلام علی اشرف علی محمدی امام جمعه اهل تشیع کامیاران گفت: خداوند اولین وظیفه ای که در امر به معروف و نهی ازمنکر به ما واگذار کرده اول خودسازی و توجه به خانواده خود و بعد سایر گروه ها را اصلاح نمائیم.

وی با بیان اینکه باید با اعمالمان مردم رابه کارهای خوب دعوت کنیم؛ تصریح کرد: امربه معروف و نهی از منکر باید از مسئولین و خدمتگزاران شروع شود و تا خودمان را اصلاح نکنیم نمی توانیم مردم را اصلاح کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید نهادینه شود

جمال ارشدی سرپرست فرمانداری کامیاران با بیان اینکه فلسفه وجودی امر به معروف ونهی ازمنکر به معنی آنچه خدا امر کرده رعایت کنیم؛ اظهار داشت: اگر امربه معروف ونهی از منکر را محدود به حجاب کنیم، در واقع به «امر به معروف ونهی از منکر» ظلم کرده ایم.

ارشدی با اشاره به رعایت حق الناس از معروفات شاخص می باشد و باید در مسائل تربیتی کالبد شکافی کنیم؛ تصریح کرد: تشویق به خوبی ها تکریم امر به معروف و باز داشتن افراد از منکر باید سرلوحه کارما باشد.

این مسئول با بیان اینکه حوزه امر به معروف ونهی ازمنکر خیلی گسترده می باشد؛ اظهار داشت: باید تقویت اخلاقیات و ارزشهای دینی امر به معروف فرهنگ سازی شود و با فرهنگ سازی،  ارزشها را نهادینه بکنیم چرا که بهترین و تاثیر گذار ترین کار فرهنگی،  مردمی کردن اقدامات می باشد.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها