افرادی که علیه انقلاب شعار می‌دادند امروز برای گرفتن مسوولیت در کردستان مطرح می‌شوند

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: برخی افراد که در فتنه ۸۸ علیه انقلاب شعار می‌دادند امروز برای گرفتن مسوولیت در کردستان مطرح می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛  محمود الله‌مرادی در نشست مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات کل و دستگاه‌های اداری استان که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر فقط در چند مورد که شرع و قانون برای آنها چهارچوب مشخص کرده نباید خلاصه شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: به دنبال آن نیستیم که دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در کف خیابان تذکر دهند، بلکه باید به گونه‌ای فرهنگ‌سازی کنیم که اصلا نیاز به تذکر نباشد.

وی تصریح کرد: از آنجایی که خدمت به جامعه اسلامی خدمت به نبی اکرم(ص) است، لذا دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر باید مبلغ و کمک‌کار مدیران و مسوولان ادارات باشند تا زمینه برای خدمت بیشتر به مردم فراهم شود.

الله‌مرادی تاکید کرد: ما به عنوان ستاد استانی امر به معروف و نهی از منکر، از دبیران گزارش نمی‌خواهیم بلکه انتظار داریم اگر موضوع و یا مساله‌ای در ادارات متبوع اتفاق می‌افتد خود گوشزد کنند چرا که جاری و ساری کردن این دو فریضه الهی وظیفه‌ای همگانی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اذعان داشت: دبیر نباید دبیر رفع‌تکلیفی باشد و اینکه موی دماغ مدیر اداره شود، لیک باید برای رفع مشکلات به مدیران کمک کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از برخی انتصابات نابجا، گفت: برخی‌ها بر مدیریت استان چنبره زده‌اند و بدون در نظر گرفتن ملاک و معیار شایسته‌سالاری، تنها از افرادی استفاده می‌کنند که از جلو ستادهای انتخاباتی رد شده باشند که این افراد نه تدبیر و نه امیدی برای دولت باقی گذاشته‌اند.

الله‌مرادی همچنین اضافه کرد: افرادی که در فتنه 88 علیه انقلاب اسلامی شعار می‌دادند امروز برای مسوولیت‌هایی مطرح می‌شوند در صورتی که ما خون دادیم تا این نظام و انقلاب حفظ شود لذا نباید خون 23 هزار شهید در گستره جغرافیایی استان کردستان نادیده گرفته شود.

وی عنوان کرد: برخی مدیران ادارات کردستان نه به ارزش‌های نظام و نه به ارزش‌های دین اعتقادی ندارند، اینها برای نظام تهدید هستند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان ادامه داد: در حالی که ما باید بر روی ارزش‌ها حساسیت داشته باشیم، بیشترین فشار در ادارات بر روی فرزندان شاهد و ایثارگر است اما افرادی را بدون رعایت سلسله مراتب و تنها به خاطر برستادی بودن و صفر کیلومتر استخدام می‌کنند.
وی گفت: در یکی سازمان های کردستان فردی بکارگیری می‌شود که هیچ سابقه‌ای ندارد اما چون تنها همفکر آنهاست بدون رعایت مراتب استخدامی، بکار گرفته می‌شود.

الله‌مرادی در بخش دیگری از سخنانش گفت: باز هم جای تاسف دارد که کردستان استانی غنی از فرهنگ است اما تنها به موسیقی و رقص کردی خلاصه شده است.

وی گفت: اینکه تنها به بحث رقص پرداخته می‌شود دلایلی دارد و چون کسانی نمی‌توانند شعارها و تعهدات خود در قبال مردم را انجام دهند، مردم را به اینگونه مسائل سرگرم می‌کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در پایان سخنان خود گفت: انقلاب اسلامی بخاطر احیای ارزش‌های دین، امر به معروف و نهی از منکر، نماز و واجبات دین شکل گرفت لذا اجازه نمی‌دهیم که ارزش‌های نظام زیرسوال برود.

 جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها