همایش "عفاف و حجاب" در کامیاران برگزار شد+تصاویر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با حضور مسئولان و بانوان شهرستان همایش فرهنگ "عفاف و حجاب" در کامیاران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ حجاب از جمله مواردی است که انسانها از آغاز پیدایش به صورت غریزی و فطری با آن ارتباط دارند و آن را برای سهولت زندگی‌کردن پذیرفته‌اند اما امروز این دشمنان اسلام هستند که حجاب و عفاف را یکی از مهم‌ترین موانع در راستای عملیاتی‌کردن برنامه‌های خود برای تضعیف دین اسلام دانسته و از سال‌های بسیار دور، تضعیف پایبندی بانوان اسلامی به حجاب را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

خداوند در کتاب‌های آسمانی تاکید فراوانی بر مسئله حجاب و عفاف داشته و انسان‌ها را در مقاطع مختلف زمانی نسبت به فواید رعایت عفاف و حجاب آگاه داشته است، در تقویم ملی ما 21 تیرماه به‌عنوان روز عفاف و حجاب نام‌گذاری شده تا به صورت رسمی در یک روز بیش از ایام دیگر سال به این موضوع مهم توجه و با برگزاری مراسمات مختلف و خاص در تمامی نقاط اسلامی دنیا در راستای نهادینه کردن هرچه بیشتر این اصل اسلامی و مقابله با هجمه‌های سنگین فرهنگی دشمنان قدم‌هایی موثرتری برداشته شود.

مردمان شهرستان کامیاران هر ساله در گرامی‌داشت این ایام، اقدام به برگزاری برنامه‌های مختلفی می‌کنند و امسال برگزاری همایش حجاب و عفاف با حضور خانواده‌های متدین و مومن در فضای باز پارک شاهد این شهرستان برگزار شد.

حفظ "حجاب و عفاف" امنیت اجتماعی را در جامعه فراهم می‌کند

ماموستا محمدحسن ندیمی از روحانیون اهل سنت شهرستان کامیاران در این همایش ضمن تاکید بر حفظ حجاب و عفاف در جامعه، اظهار داشت: اهمیت و رعایت این فریضه الهی در دین اسلام بر کسی پوشیده نیست.

وی در خصوص اهمیت و ضرورت حجاب گفت: اهمیت حجاب و پوشش اسلامی تا جایی است که خداوند متعال در بسیاری از سوره‌های قرآن از آن به‌عنوان یک ضرورت یاد می‌کند و آن را حافظ انسان در برابر بسیاری از بیماری‌های جسمی و روانی می‌داند.

ماموستا ندیمی افزود: ترویج فرهنگ "حجاب و عفاف" در جامعه نیازمند کار فرهنگی است و می‌توان از خانواده به‌عنوان نخستین نهادی نام برد که باید فرهنگ‌سازی از درون آن آغاز شود.

وی بر لزوم پایبندی بانوان به خانواده تاکید کرد و گفت: حفظ حجاب و عفاف باعث تقویت بنیان خانواده‌ها و دوری از آن سبب فحشا و تزلزل خانواده می‌شود.

ماموستا ندیمی رعایت پوشش اسلامی از سوی زنان در برابر مردان را یکی از مولفه‌های سامان‌دهنده روابط سالم زن و مرد در اجتماع توصیف کرد و افزود: حجاب همواره بخشی عمده از رسالت انبیاء و اولیاء ادیان و علما بوده به طوریکه یکی از وظایف علمای دین و جامعه مقوله عفاف است.

وی حجاب را دارای کارکرد اجتماعی دانست و اضافه کرد: حجاب و عفاف از انحلال کانون محکم زناشویی جلوگیری و امنیت اجتماعی را فراهم می‌سازد.

ماموستا ندیمی ضمن تاکید بر روابط سالم والدین در خانواده‌ها، گفت: محیط سالم به‌دور از سخنان ناپسند و کردار زشت در رشد شخصیت روحی و اخلاقی فرزندان تاثیر فراوان دارد و محیط ناسالم نیز در تزلزل و سقوط شخصیت آنان بسیار موثر است، بنابراین باید محیط فرزندان از نوزادی تا جوانی، کاملاً پاک و دور از اعمال زشت باشد.

استحاله فرهنگی راهبرد اصلی دشمن است؛ حفظ حجاب راه مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان

شهلا باتمانی از اساتید حوزه علمیه خواهران کامیاران در ادامه ضمن گرامیداشت این هفته اظهار داشت: حجاب و عفاف به‌عنوان دو ارزش در جامعه بشرى و بویژه جوامع اسلامى مطرح بوده که به همین دلیل دشمن با فریضه عفاف و حجاب در حال مبارزه آشکار است.

وی ضمن اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که چادر را کامل‌ترین پوشش توصیف فرموده‌اند، گفت: اسلام می‌خواهد زن، وقار، کرامت و شخصیت خود را حفظ کند از این رو پوشش را برای او واجب کرده و هیچ پوششی نیز بهتر از چادر مشکی که تضمین‌کننده عفاف است، نیست.

باتمانی بیان کرد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب عامل رشد معنوی جامعه است چراکه دشمن در طول تاریخ از راه‌های متعددی به دنبال استحاله فرهنگی جامعه ما بوده و تلاش کرده تا ارزش‌های نورانی دینی و اسلامی را بین مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان کمرنگ جلوه دهد.

استاد حوزه علمیه خواهران حجاب را اسلحه بانوان در مقابله با هجمه‌های فرهنگی توصیف کرد و گفت: خانواده‌های مذهبی باید باورهای دینی را به عنوان یک ارزش به جامعه تزریق کنند تا رعایت عفاف و حجاب در جامعه به‌عنوان یک افتخار تلقی شود.

گفتنی است؛ در پایان این همایش از تعدادی از بانوان فعال و موفق محجبه که دارای حجاب کامل و زیبنده بودند، تجلیل و قدردانی شد.

آنچه که در ادامه مشاهده می‌کنید، تصاویری از برگزاری همایش حجاب و عفاف در کامیاران است.

برگزیده ها