شوراهای اسلامی منافع عموم موکلین را در نظر داشته باشند

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: شورا باید شورای عمرانی و اقتصادی باشد نه اینکه به مباحث سیاسی و جناح‌بازی بپردازد و منافع عموم موکلین را در نظر داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در نشست مشترک اعضای منتخب دور پنجم شورای شهر سنندج اظهار کرد:  شورا یک نعمت بزرگ در جمهوری اسلامی ایران است و علی‌رغم گرفتاری‌ها و موانعی که سر راه شوراها قرار دارد، تا حدودی توانسته موفق عمل کند.

الله‌مرادی اضافه کرد: البته تهدیدات و آسیب‌هایی در مسیر فعالیت شوراها وجود دارد که اگر درست آسیب‌شناسی نشود، نتیجه عکس خواهد داشت.

به گفته این مسوول، عده‌ای به دنبال آن هستند تا عملکرد مثبت شوراها را هم زیرسوال ببرند و تنها اگر نکته منفی وجود دارد آن را برجسته و بزرگنمایی نمایند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اضافه کرد: نهال انقلاب اسلامی در بعد از پیروزی، اکنون درخت تنومند شده است و نهاد شورا نیز نهالی در حال رشد است که باید مواظب آن بود تا مشکلی برایش پیش نیاید.

الله‌مرادی خاطرنشان کرد: شوراها به عنوان منتخبین مردم، برای خدمتگزاری به موکلین خود انتخاب شده‌اند لذا نباید نفع شخصی را پررنگ دید و خدمت به مردم را فراموش کرد.

وی ادامه داد: اعضای شورای اسلامی امانتداران مردم هستند که باید دلیل انتخاب خود را جستجو کنند، چون مردم به این اعضا اعتماد کرده‌اند و شورا نیز باید با عملکرد مثبت و قابل‌توجه پاسخگوی این اعتماد باشد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در ادامه، امر به معروف و نهی از منکر را یکی از سه رکن اصلی دین اسلام نام برد که به عنوان یک دستور الهی باید در برنامه تک‌تک افراد مسلمان جاری و ساری باشد.

الله‌مرادی اذعان داشت: وقتی دلایل بیشتر آسیب‌های اجتماعی در کردستان بررسی می‌شود، ریشه در بیکاری دارد و به مباحث اقتصادی برمی‌گردد.

وی خطاب به اعضای شورای اسلامی سنندج، عنوان کرد: شماها خیلی از اقدامات می‌توانید انجام دهید که زمینه‌ساز سرمایه‌گذاری، کمک به رونق تولید، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری باشد لذا باید این موضوعات را به عنوان یک معروف در برنامه کاری داشته باشید.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: براساس آنچه در دوره‌های قبل مشاهده شده است، شاید یکی از ضعف‌های شوراها کمک به بکارگیری وابستگان خود در شهرداری و سازمان‌های این نهاد باشد، اما اگر شورا کمک کند تا سرمایه‌گذاری در حوزه انتخابیه انجام شود و زمینه‌ساز اشتغال‌های بسیاری باشد، اشکالی ندارد که تعدادی از نیروها هم از طرف شورا معرفی شود.

الله‌مرادی تاکید کرد: شوراها باید فضایی ایجاد کنند تا بی‌اعتمادی نسبت به شورا از بین برود که این مهم را می‌توان با اقدامات مثبت و معروف و خودداری از کارهای منفی و منکر قابل تحقق است.

وی همچنین گفت: اگر دیدگاه مردم نسبت به شوراهای اسلامی مثبت باشد، بسیاری از مشکلات به خودی خود قابل حل است اما اگر تلاش شود تا منافع شخصی بر منافع عموم غلبه کند، در آن صورت بی‌اعتمادی نسبت به شورا بیشتر شده و اقدامات آنها بی‌اثر خواهد بود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تاکید کرد: شورا باید شورای عمرانی و اقتصادی باشد نه اینکه به مباحث سیاسی و جناح‌بازی بپردازد چرا که دخالت سیاست به کار شورا لطمه می‌زند و مانع بزرگی در خدمتگزاری به مردم است.

الله‌مرادی در پایان به شوراها توصیه کرد: کار را برای رضای خدا و خدمت به خلق خدا انجام دهید چون رضایبت خداوند زمینه‌ساز و هموارکننده مسیر موفقیت در کارهاست.

انتهای پیام.

برگزیده ها