احیا امر به معروف و نهی از منکر نیازمند بکارگیری راهکارهای جدید است


استاندارکردستان گفت: همان‌طور که جامعه به مرور زمان دستخوش تغییرات می‌شود اتخاذ راهکار و شیوه‌ای بدیع برای مقابله با منکرات لازم و ضروری است
.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان؛  عبدالمحمد زاهدی روز چهارشنبه در نشست مسئولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان های کردستان در شهرستان قروه، گفت: اهمیت و درک فریضه امر به معروف و نهی از منکر بر کسی پوشیده نیست و همگان مسئولیت خود را در قبال این امر پذیرفتند.

وی اظهار داشت: همان‌طور که جامعه به مرور زمان دستخوش تغییرات می‌شود اتخاذ راهکار و شیوه‌ای بدیع برای مقابله با منکرات لازم و ضروری ست.

زاهدی خاطر نشان کرد: روز به روز دامنه این حوزه وسیع‌تر می‌شود و باید متناسب با این گستردگی و شناخت معروفات و منکرات راه های مقابله را شناسایی کنیم.

قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان عنوان کرد: خداوند با اعطای صفتی چون خلاقیت به انسان برای ایجاد نواوری زمینه‌های به فعلیت رساندن پتانسیل‌ها را مهیا کرده و این انسان است که با قدرت انتخاب بین سعادت و شقاوت مسیر را بر می‌گزیند.

زاهدی در برخورد با منکرات رعایت شئونات اسلامی و آبروی افراد را مهم ارزیابی کرد و ابراز داشت: نوع رفتار و برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای باشد که ضمن اشاعه معروفات از منکرات جلوگیری و ابروی افراد نیز حفظ شود.

وی تاکید کرد: در ستاد امر به معروف و نهی از منکر برخورد انتظامی نیست بلکه از طریق عمل فرهنگی، تذکر لسانی و برخوردهای مشفقانه نیز می‌توان به اهداف خود نائل شویم.

استاندار کردستان به فرموده مقام معظم رهبری که ' فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید به یک وجدان عمومی تبدیل شود' اشاره کرد و افزود: باید در برخورد با منکرات، حساس بوده و فصا را طوری طراحی کنیم که زمینه ارتکاب به آن کاهش یابد.
زاهدی با بیان اینکه بشر همواره به دنبال خلاقیت و ابتکار در زمینه های مختلف است ادامه داد: رسیدن به سعادت یا شقاوت به نحوه استفاده ما از امکانات و ابتکارات جدید (مانند اینترنت) بستگی دارد
.
وی اقدامات و فعالیت های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان را قابل تقدیر دانست و خواستار توجه جدی تر مسئولان ستاد شهرستان ها به این بحث شد
.
محمود الله مرادی دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر کردستان نیز اقدامات این ستاد را در راستای ترویج این فریضه مثبت ارزیابی کرد و گفت: فعالیت های چشمگیری در این زمینه انجام گرفته اما نیاز به تلاش بیشتر است
.

برگزیده ها