احیای امر به معروف و نهی از منکر وابسته به عمل همه آحاد جامعه است

دبیر ستادامربه معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار گفت: احیای امر به معروف و نهی از منکر وابسته به عمل همه آحاد جامعه است، مردم با الگو گرفتن از ورزشکاران و پهلوانان، می توانند آمران امر به معروف و نهی از منکر باشند.

 به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان ،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه و دبیر ستادامربه معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار در مراسم پیشواز  هفته امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار، در جمع ورزشکاران زورخانه پهلوان تختی بیجار گفت: زندگانی امیرالمومنین حضرت علی(ع) الگوی بزرگ پهلوانی و مردانگی برای همه ورزشکاران و مردمان آزاده است.

حسن عسگری افزود: رسم مردانگی و از جان گذشتگی امیر مومنان به گونه ایی است که برادران اهل سنت هم در کتب تاریخی و ارزشمند خود بارها به آن اشاره نموده اند.
وی حضرت علی(ع)را همچنین الگوی مروت و مردانگی دانست و اظهارداشت: علی(ع)، همان مرد شجاع و بزرگی که در میدان نبرد و جنگ بی‌نظیر بود و هیچگاه در برابر دشمن پشت نمی‌کرد، بخاطر شاد کردن دل یتیمان با آنها بازی کودکانه می‌کرد و هیچگاه محرومین را از یاد نمی‌برد.
عسگری ورزشکاران زروخانه را قهرمانان محبوب و مردمی جامعه عنوان کرد و گفت: امروز جدای از مسئولیتی که در زمینه ورزش سنتی زورخانه ایی برعهده شما است، عهده‌دار مسئولیت اخلاقی و پهلوانی سنگینی نیز در جامعه هستید.وی اظهار کرد: احیای امر به معروف و نهی از منکر وابسته به عمل همه آحاد جامعه است، مردم با الگو گرفتن از ورزشکاران و پهلوانان، می توانند آمران امر به معروف و نهی از منکر باشند.

دبیر ستادامربه معروف و نهی از منکر شهرستان بیجارگفت: حضور نوجوانان و جوانان در کنار پیشکسوتان ورزش زورخانه ایی، می تواند بهترین نقش را در راستای آموختن رسم مردانگی و پهلوانی به این قشر می باشد.

در پایان این مراسم  5 نفر از ورزشکارن، پیشکسوتان و مرشدان ورزش زورخانه جهان پهلوان تختی شهر بیجار، با اهداء لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد.

برگزیده ها