نارضایتی ارباب رجوع در دستگاه‌های اداری بدترین منکر است

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در ادامه گفت: امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه ستاد کردستان در نماز جماعت و رعایت حجاب خلاصه نمی‌شود چرا که اعمالی در ادارات وجود دارد که موجب نارضایتی ارباب رجوع می‌شود و این بدترین منکر است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در جلسه دبیران شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات استان کردستان در سالن شهدای دولت استانداری، اظهار داشت: استکبار جهانی برای مقابله با جهان اسلام برنامه‌ریزی درازمدت دارد و برای کسب نتیجه از آن، زمان را تحمل می‌کند.

به گفته جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، در شرایطی که اذهان جوانان اروپایی به سمت اسلام گرایش پیدا کرده بود، مولود نامشروعی به نام گروهک تروریستی داعش متولد می‌شود.

وی تصریح کرد: قدرت‌های استکباری و دشمنان اسلام که خود گروهک تروریستی داعش را در راستای اسلام‌هراسی و مقابله با دین اسلام به وجود آورده‌اند، برای مقابله با آن نیروهایی تربیت کرده‌اند تا قدرت منطقه‌ای اسلام را تضعیف کنند و ذهن جوانان نسبت به این دین برتر را بدبین کنند.

الله‌مرادی تبیین کرد: اقداماتی که داعش و گروهک‌های تکفیری در لوای دین اسلام انجام می‌دهند، نه تنها ذهن جوانان غیرمسلمان، بلکه ذهن جوانان مسلمانان را نیز نسبت به اسلام دچار انحراف می‌کند.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان یادآور شد: در چنین شرایطی وظیفه مسلمانان سنگین‌تر می‌شود و باید تعصبات قومی و مذهبی را به خاطر اسلام کنار بگذاریم و از حریم دین دفاع کنیم.

وی، کار استکبار را تلاش در راستای ایجاد تفرقه دانست و گفت: ما که در جامعه‌ای امن زندگی می‌کنیم نباید با برخی اعمال منکر، به کار دشمنان دامن بزنیم و آنان را به اهداف نزدیک کنیم.

الله‌مرادی تشریح کرد: اگر امروز مسئله امر به معروف و نهی از منکر را پیگیری می‌کنیم به خاطر جلوگیری از تهدیداتی است که دشمنان در حجم وسیعی علیه دین اسلام آغاز کرده‌اند و این را باید با مدیریت جهادی، خدمت جهادی و حرکت جهادی به پیش ببریم.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان عنوان کرد: مردم ایران در جنگ تحمیلی با دست خالی علیه دشمن ایستاده بودند و اکنون این مردم، همان مردم هستند و نسبت به نظام و آرمان‌های آن وفادارند، بنابراین باید آنان را نسبت به نظام خوشبین کنیم.

الله‌مرادی یادآور شد: ایجاد بدبینی نسبت به نظام بدترین منکر است و باید تلاش شود تا با ایجاد رضایتمندی در مردم، از بروز و ظهور این منکر در جامعه جلوگیری کرد.

وی تأکید کرد: باید در این برهه زمانی نگرانی و دغدغه فرهنگی رهبر معظم انقلاب را با جان و دل درک کنیم و در راستای رفع آن با تمام وجود کار کنیم.

این مسؤول افزود: دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر که از بدنه دستگاه‌های اجرایی هستند باید اتحاد و انسجام را در بین مردم و ادارات برقرار کنند و با انعکاس دستاوردهای نظام، امیدواری در بین مردم ایجاد کنند.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اضافه کرد: همه دستگاه‌ها و دولت از نظام هستند و همه باید برای تعالی نظام و اسلام تلاش کنیم.

وی مطرح کرد: اگر انتقادی نسبت به دستگاهی وجود دارد نباید آن را آلت دست کرد و همه خدمات آن دستگاه و نظام را زیرسؤال برد، بلکه باید نقاط قوت نیز بیان شود تا دیدگاه منفی در مردم نسبت به نظام بوجود نیاید.

الله‌مرادی تصریح کرد: اقتداری که امروز نظام اسلامی ایران دارد در هیچ جای جهان وجود ندارد که رهبری آگاه به شرایط زمان و پشتوانه مردمی از عوامل برجسته این اقتدار است.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در ادامه گفت: امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه ستاد کردستان در نماز جماعت و رعایت حجاب خلاصه نمی‌شود چرا که اعمالی در ادارات وجود دارد که موجب نارضایتی ارباب رجوع می‌شود و این بدترین منکر است.

وی افزود: هر کاری که موجب عدم رضایتمندی مردم از دستگاه‌های اداری شود، منکر است و ما برنامه‌ریزی کرده‌ایم که شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات استان، 6 ماهه اول امسال هر کدام پنج مورد منکر را شناسایی و برای رفع آن برنامه‌ریزی کنند که این مسیر رضایتمندی مردم از ادارات و در نهایت از نظام اسلامی را میسر می‌سازد.

الله‌مرادی همچنین به دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات استان کردستان توصیه کرد: به فکر اقدامات سلبی و مچ‌گیری نباشند بلکه تلاش کنند با کارهای ایجابی و فرهنگی و استفاده از الفاظ مثبت به ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر کمک کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

برگزیده ها