انقلاب اسلامی ایران ارزش‌های ناب اسلام را در همه ابعاد زنده کرد

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: انقلاب اسلامی ایران ارزش‌های ناب اسلام را در همه ابعاد زنده کرد و نقش متقابل روحانیت و مردم در به ثمر رسیدن انقلاب نقشی انکارناپذیر است.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسلانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دیدار جمعی از ائمه جمعه و جماعات استان کردستان، با تبریک حلول ماه رمضان، اظهار کرد: ماه رمضان ماه مغفرت است و در این ماه همه حرکات و رفتارهای شخص روزه‌دار عبادت و بندگی خداوند محسوب می‌شود.

وی گفت: استجابت دعا یکی از برکات ویژه ماه رمضان است زیرا همه اعمال فرد روزه‌دار برای رسیدن به تقوی است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه تقوا معیار انسان برای رسیدن به خداوند است، افزود: ماه رمضان زمینه رسیدن به تقوی و قرب الهی را برای انسان فراهم می‌آورد.

وی گفت: تقوا اثرات ویژه‌ای در انسان دارد زیرا رفتارهای اثرگذار انسان‌های باتقوا موجب اصلاح بسیاری از مردم جامعه می‌شود.

حسینی‌شاهرودی نقش روحانیون در سلامت جامعه را خطیر عنوان کرد و افزود: روحانیون باید با الگو گرفتن از اخلاق حسنه رسول اکرم(ص) و رعایت تقوی الهی، برای عموم مردم جامعه الگو و نمونه باشند.

وی گفت: جدایی دین از جامعه و زندگی بنیاد نظریات سکولاریسمی غربی است که اشتباه بوده و مخالف اسلام است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: پیروی از تفکر سکولاریسم انسان را به تباهی می‌کشاند و سبب سقوط معنوی انسان و رسیدن به پوچی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کسانیکه معتقد به آخرت هستند در این دنیا آرامش دارند، گفت: دین اسلام دینی برتر و جدا از منفعت‌ها و لذات زودگذر غربی است که پیروی از آن سبب عاقبت بخیری اخروی و آرامش دنیوی می‌شود.

حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه ثمرات انقلاب اسلامی را می‌توان هم از بعد داخلی و هم از ابعاد جهانی بررسی کرد، گفت: انقلاب اسلامی ایران ارزش‌های ناب اسلام را در همه ابعاد زنده کرد و نقش متقابل روحانیت و مردم در به ثمر رسیدن انقلاب نقشی انکارناپذیر است.

وی با اشاره به انفجارهای اخیری که در برخی کشورها رخ داده است، گفت: تفکر افراطی داعش در سطح جهان انفجارهایی به نام اسلام انجام داده که سبب شده  به اسلام و مسلمانان ضربه وارد شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به رسالت خطیر روحانیون در روشنگری جامعه، گفت: روحانیون وظیفه دارند با کسب علم و ارتقای علمی و معرفتی خود زمینه برای مقابله با افکارانحرافی و تفکرات غربی را فراهم آورند.

وی به حضور گسترده روحانیون در امر تبلیغ اشاره کرد و گفت: حضور روحانیون در مبارزه با افکار انحرافی و شبهات باید مستمر و فراگیر باشد تا بتوانند کیدهای دشمنان را خنثی کنند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان به اهمیت حضور گسترده مردم در همه صحنه‌ها اشاره کرد و گفت: امنیت کشور به دست خود مردم است و روحانیون و مردم در ایجاد امنیت پایدار در کشور نقش مهمی دارند.

وی تصریح کرد: امنیت، اتحاد و یکپارچگی ملت ایران در دنیا بی‌نظیر است و با همین وحدت و انسجام توانسته‌ایم با نقشه‌های دشمنان و تفکرات افراطی تروریست‌ها و غربی‌ها مبارزه کنیم.

پایان پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

برگزیده ها